تحصیل در کانادا

ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی کانادا

کشور کانادا یکی از بهترین کشور های مهاجرپذیر در جهان است. دانشگاه های کانادا در سیستم رنکینگ جهانی دارای رتبه های برتر دنیا هستند. به همین علت کانادا می تواند مقصد اول هر دانشجویی برای ادامه تحصیل باشد. اگر فردی قصد ادامه تحصیل در کانادا را داشته باشد، اولین قدم دریافت ویزای تحصیلی از سفارت کانادا می باشد.

مراحل اخذ ویزای تحصیلی

در واقع داشتن ویزای تحصیلی کانادا به معنی داشتن اجازه نامه ورود به کشور کانادا جهت تحصیل می باشد. گرفتن ویزای تحصیلی روند مشخصی دارد. به این منظور شخص با در دست داشتن مدارک کامل و معتبر به دو صورت آنلاین و حضوری می تواند به سفارت کانادا مراجعه نموده و درخواست ویزای تحصیلی خود را تسلیم نماید. ویزای تحصیلی به دو بخش عمده تقسیم بندی می شود:
• ویزای دانش آموزی
• ویزای دانشجویی که می تواند منجر به اخذ اقامت دائم کانادا گردد.

مدارک لازم برای درخواست ویزای تحصیلی کانادا

بی شک مهمترین مرحله اخذ ویزای تحصیلی، گرفتن پذیرش از کالج، مدرسه، موسسه و یا دانشگاه معتبری در کانادا جهت تحصیل می باشد. متقاضیان محترم طبق موارد ذکر شده ذیل و با راهنمایی مشاورین متخصص موسسه سفیر مهاجر می توانید در مسیر تحصیل در کانادا و اخذ ویزای تحصیلی به موفقیت برسید.

ویزای تحصیلی کانادا

  • صدور ویزای موقت تحصیلی، این ویزا به محض ورود به خاک کانادا توسط مأمور سفارت این کشور در فرودگاه تبدیل به ویزای تحصیلی می گردد. معمولا ویزاهای تحصیلی به اندازه مدت زمان تحصیل در موسسه مورد نظر و طبق نامه پذیرش صادر می شوند.
  • نداشتن سوء پیشینه (بخصوص سیاسی) از دیگر شرایط افراد برای درخواست ویزای تحصیلی است.
  • داشتن پشتوانه مالی مناسب جهت تأمین هزینه های زندگی حداقل در طول یک سال
  • نکته مهم: از آنجایی که کشور کانادا یک کشور دو زبانه انگلیسی – فرانسوی است، بنابراین داشتن مدرک زبان آیلتس یا تافل و یا مدرک زبان فرانسوی از الزامات هر فرد محسوب می شود.
  • به فراخور رشته و دانشگاه انتخابی توسط فرد، دانشجو می بایست مدرک آزمون تخصصی GRE یا GMAT یا آزمون های دیگر را نیز به دانشگاه ارائه نماید.

زمان مورد نیاز برای اخذ ویزای کانادا

پس از تکمیل مدارک مورد نیاز و ارائه درخواست ویزای تحصیلی به سفارت کانادا، در حالت معمول پس از دو هفته ویزای فرد صادر می شود. اما می توان به طور دقیق تر تا یک ماه را نیز پیش بینی نمود. لازم به ذکر است که اگر مدارک متقاضی دارای اشکال باشد، به طور حتم این زمان بندی جهت تکمیل و رفع ایراد پرونده طولانی تر خواهد شد.

همانطور که مستحضر هستید، از جمله مزایای تحصیل در کانادا اخذ اقامت موقت دانشجویان می باشد که پس از پایان تحصیلاتشان قابل تمدید و یا قابل تبدیل به ویزای کاری کانادا خواهد بود. در شرایط بهتر ویزای تحصیلی به اقامت دائم کانادا منجر می شود. با توجه به اینکه برای تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری بررسی دقیق نیاز دارد، لذا شما می توانید با مشاورین  موسسه مهاجرتی سفیر مهاجر تماس گرفته و از راهنمایی های ایشان بهره مند شوید. به این منظور با پر کردن فرم ارزیابی زیر مشاورین و وکلای موسسه می توانند شرایط شما را بررسی کنند.

سوالات متداول در خصوص ویزای تحصیلی کانادا

  1. آیا زمان انتظار برای اخذ ویزای دانشجویی و ویزای دانش آموزی متفاوت است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *