تحصیل در کانادا

تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا

تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا

کشور کانادا یکی از بزرگ ترین کشورهای مهاجرپذیر دنیا می باشد. بسیاری افراد جهت تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی دانشگاه های کانادا را انتخاب می کنند. تحصیل در کانادا می تواند یکی از چندین راه مهاجرت و اخذ اقامت دائم کانادا باشد. به این ترتیب یکی از گزینه های افراد، تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا می باشد.

الزامات تحصیلات تکمیلی در کانادا

دانشجویان عزیزی که علاقه مند به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در یکی از دانشگاه های کانادا می باشید، لطفا به نکات بیان شده ذیل توجه بفرمایید:

 • داشتن مدرک لیسانس از دانشگاه معتبر
 • درخواست کتبی دانشجو به دانشگاه جهت ادامه تحصیل در آن واحد دانشگاهی
 • رزومه و انگیزه نامه فرد جهت تحصیل در آن دانشگاه
 • داشتن مدرک آزمون های استاندارد جهانی به فراخور رشته لیسانس مانند آزمون GRE و یا آزمون GMAT
 • داشتن مدرک زبان تافل یا آیلتس با نمره بالا (البته در بعضی ایالات کانادا مدرک آزمون زبان فرانسه نیز به عنوان زبان دوم برای ارائه به دانشگاه نیاز می باشد.)
 • داشتن سن متناسب با دوره مورد تقاضای دانشجو
 • در خصوص بعضی از رشته ها گاها برخی دانشگاه ها پروژه ای از فرد متقاضی انتظار دارند که قبل از اخذ پذیرش، پروژه مورد نظر بررسی شده و تأثیر زیادی در روند پذیرش خواهد داشت.

در حالت کلی تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد هر ساله در ماه سپتامبر آغاز می گردد. عموما طول مدت تحصیل از یک تا دو سال زمان می برد. عواملی مانند رشته تحصیلی انتخابی، دانشگاه محل تحصیل و حتی نوع پذیرش دانشجو در دانشگاه اعم از تمام وقت یا پاره وقت بودن در تعیین مدت زمان تحصیل دخیل هستند.

فوق لیسانس در کانادا

فارغ التحصیلان بین المللی در کانادا

هزینه تحصیل در کانادا

کشور کانادا در مقایسه با کشورهای مطرح و بزرگ دنیا مانند آمریکا و انگلستان هزینه های تحصیل کمتری دارد. به طور میانگین هزینه تحصیلات تکمیلی در کانادا از 12000 دلار کانادا تا 25000 دلار کانادا متغیر می باشد که این شهریه ها به صورت سالانه توسط دانشجویان پرداخت می شود. در مقطع کارشناسی ارشد دانشجویان می توانند تقاضای بورسیه از دانشگاه نموده و در شرایط خاص از این امکانات بهره مند گردند.

مزایای تحصیل در کانادا

زندگی در کانادا و تحصیل در این کشور جدای از مشقت های جانبی، مزایایی نیز برای ایرانیان به همراه دارد. از جمله خدمات جانبی که دانشجویان می توانند حین تحصیل در کانادا از آن بهره مند باشند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اخذ اقامت کانادا پس از اتمام دوره تحصیلی
 • بهره مندی از خدمات پزشکی و درمانی در تمام طول مدت تحصیل
 • داشتن حساب بانکی معتبر حین تحصیل
 • دانشجویان هنگام تحصیل می توانند کار پاره وقت داشته باشند و به این ترتیب تا حدی می توانند هزینه های زندگی خود را مرتفع سازند.
 • کشور کانادا به دانشجویان جهت بردن افراد درجه یک خود (اعم از همسر و فرزندان) به عنوان همراه ویزا می دهد.

در این راستا دانشجویان علاقمند به تحصیل در کانادا، می توانید با مشاورین متخصص موسسه سفیر مهاجر تماس بگیرید و در خصوص نحوه اخذ پذیرش از دانشگاه، اخذ ویزای تحصیلی کانادا و اخذ ویزای توریستی کانادا از ایشان راهنمایی کسب نمایید. همچنین با پر کردن فرم ارزیابی زیر مشاورین و وکلای موسسه اعزام دانشجوی سفیر مهاجر می توانند شرایط شما را به طور ضمنی بررسی نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *