تحصیل در کانادا

تحصیل در مدارس کانادا

تحصیل در مدارس کانادا

آیا شما به عنوان پدر و مادر تمایل دارید که فرزندتان در سطوح بالای جهانی تحصیلات داشته باشد؟ تحصیل و زندگی در مکانی امن و آرام در یک محیط فرهنگی، از اهداف ایده آل هر انسانی به شمار می آید. شما می توانید با فراهم آوردن امکان تحصیل در مدارس کانادا، آینده روشنی برای فرزندتان رقم بزنید.

کانادا و مدارس آن

کانادا به عنوان یکی از پهناور ترین و مناسب ترین کشورهای دنیا می تواند اولین گزینه برای تحصیل فرزندان دلبند شما به شمار آید. کشوری که تمامی استاندارد های آموزشی دنیا در آن اعمال شده است و از هر حیث جزو کشور های رده بالای فرهنگی محسوب می شود.

یکی دیگر از علل انتخاب این کشور به عنوان کشور مقصد، میزان شهریه دریافتی پایین در مدارس است. کشور کانادا در مقایسه با کشورهای مشابه، می تواند برای تحصیل فرزندان نوجوان شما هدف مناسبی باشد.

انواع مدارس در کانادا

شروع سال تحصیلی در کانادا مانند اکثر کشورهای دنیا، اوایل سپتامبر می باشد. به صورت معمول از دانش آموزان مهاجر آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی و بعضا در بعضی ایالات، آزمون زبان فرانسوی به عمل می آید.

در صورت نداشتن آمادگی لازم می توانید ابتدا در کالج های وابسته به مدارس، سطح علمی زبان خود را ارتقا داده و سپس دروس اصلی را پاس نمایند. به طور کلی مدارس در کانادا به دو گونه مختلف سازماندهی شده است:

  • مدارس دولتی

مدارس دولتی در کانادا عموما به صورت روزانه و همینطور مدارس خصوصی به صورت روزانه و شبانه روزی دانش آموزان را جذب می کنند. از آنجایی که مهاجرین بسیاری در این کشور زندگی می کنند معمولا یک یا دو زبان خارجی دیگر نیز در مدارس تدریس می شود.

  • مدارس خصوصی

مدارس خصوصی در کانادا به صورت مختلط و یا صرفا دخترانه و پسرانه هستند. بنابراین برای کسانی که معیارهای عقیدتی در اولویت اول آنها است، این امکان می تواند تعیین کننده باشد.

تحصیل کودکان در مدارس کانادا

هزینه های تحصیل در مدارس کانادا

هزینه های تحصیل در مدارس دولتی از 8000 دلار کانادا تا 14000 دلار کانادا در سال تعریف می شود که بسته به پایه دانش آموز متغیر است. در حالی که این شهریه در مدارس خصوصی حدود 35000 دلار کانادا برآورد می گردد.

شرایط تحصیل در مدارس کانادا

در کانادا بچه ها از سن 6 سالگی ملزم به ثبت نام در مدرسه هستند. به صورتی که کلاس اول تا کلاس هشتم دوره ابتدایی و از کلاس نهم تا دوازدهم دوره دبیرستان نامیده می شود. به این ترتیب داشتن شرایط زیر برای دانش آموزان متقاضی تحصیل در کانادا، ضروری است:

  • داشتن سن حداقل 4 سال برای ثبت نام در مدرسه الزامی می باشد.
  • تمکن مالی پدر و مادر از لحاظ تأمین هزینه های تحصیل و زندگی فرزند نقش بسزایی در پذیرش دانش آموز دارد.
  • برای دانش آموزانی که زیر 18 سال هستند، الزامیست که همواره شخصی- ساکن و مقیم کانادا- قیمومیت آنها را به عهده داشته باشد.
  • داشتن سوابق خوب تحصیلی و ترجیحا ارائه رضایت نامه از محل تحصیل قبلی جهت اخذ پذیرش بسیار موثر خواهد بود.

دو نکته مهم در باب تحصیل دانش آموزان در کانادا

از جمله مزایای تحصیل در کانادا داشتن بیمه اجباری است. به این معنی که به محض پذیرش، دانش آموزان به صورت اتوماتیک از طرف مدرسه تحت پوشش بیمه درمانی قرار می گیرند. اما نکته مهم اینست که انتخاب مدرسه در کانادا تا حد زیادی اختیاری نبوده و صرفا به محل زندگی دانش آموز و یا قیم وی بستگی دارد.

نکته دوم و مهمتر اینکه تحصیل در مدارس کانادا منجر به اخذ اقامت دائم این کشور نمی شود. این قانون شامل شخص دانش آموز و همچنین والدین وی می شود. فقط در صورتی که فرد تحصیلات تکمیلی و دانشگاهی داشته باشد، بعد از اتمام تحصیلات می تواند برای اخذ اقامت کانادا اقدام کند.

به طور کل تحصیل در کانادا احتیاج به بررسی دقیق تر و تخصصی تر دارد. پیشنهاد می کنیم با مشاورین موسسه حقوقی سفیر مهاجر تماس گرفته تا با راهنمایی بهتر در خصوص اخذ ویزای تحصیلی کانادا بتوانید به اهداف متعالی خود برسید. در این صورت با پر کردن فرم ارزیابی زیر مشاورین موسسه مهاجرتی سفیر مهاجر می توانند شرایط شما را بررسی نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *