زندگی در کانادا

شهر های مهم کانادا

شهر های مهم کشور کانادا

کشور پهناور کانادا دارای استان ها و شهرهای مختلفی است که هرکدام از آن ها خصوصیات جداگانه ای دارند. پایتخت کانادا شهر اتاوا می باشد که چهارمین شهر بزرگ کانادا محسوب می گردد. مهاجرت به کانادا و انتخاب شهر محل زندگی به چند نکته از قبیل کیفیت زندگی، سطح درآمد و شرایط اجتماعی بستگی دارد.

استان های کانادا

کشور کانادا از 10 استان تشکیل شده است و با 45 میلیون کیلومتر مربع یکی از کشور های بزرگ دنیا می باشد. مهاجرت به کانادا به روش های مختلفی انجام می شود که مهم ترین آنها مهاجرت از طریق تحصیل، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و مهاجرت کاری به کانادا می باشد که شرایط هر استان با یکدیگر متفاوت است.

استان انتاریو

استان انتاریو با 12 میلیون نفر جمعیت بزرگترین استان کانادا می باشد. انتاریو مرکز معاملات بورس و مالی کانادا است. این استان به دلیل مهاجرت افراد از تمام کشورها دارای گوناگونی فرهنگ ها می باشد و از این حیث رتبه بالایی در میان کشور های دنیا دارد. از مهم ترین شهر های این استان شهر تورنتو و اتاوا می باشد.

شهر تورنتو در استان انتاریو

شهر تونتو

استان کبک

استان کبک بزرگترین استان کانادا است و تنها استانی است که زبان رسمی مردم آن، فرانسوی می باشد. مونترال یکی از شهرهای مهم استان کبک می باشد که با جمعیتی بالغ بر 3/5 میلیون نفر دومین شهر بزرگ فرانسوی زبان کاناداست. سرمایه گذاری در کانادا در استان کبک هم بازار داغ و پر سر و صدایی دارد که بسیاری از مهاجرین علاقه مند به این نوع سرمایه گذاری هستند.

شهر مونترال در استان کبک

شهر مونترال

استان بریتیش کلمبیا

استان بریتیش کلمبیا در غرب کشور کانادا واقع شده است. مرکز این استان، شهر ویکتوریا است و بزرگترین شهر این استان، ونکوور می باشد. همچنین تحصیل در کانادا به خصوص در استان بریتیش کلمبیا به دلیل وجود دانشگاه های معتبر، هر ساله در خواست های بسیاری از سوی مهاجرین برای پذیرش را دارد.

شهر ویکتوریا در شهر بریتیش کلمبیا

شهر ویکتوریا

استان آلبرتا

استان آلبرتا یکی از مهم ترین استان های صنعتی کانادا، و نفت خیز می باشد که از اقتصاد بسیار خوبی نیز برخوردار است. این استان به دلیل تکیه بر صنعت انرژی، به استان انرژی معروف می باشد. بزرگترین و معروفترین شهر این استان کلگری می باشد.

شهر کلگری در استان آلبرتا

شهر کلگری

استان نوا اسکوشیا

استان نوا اسکوشیا چهارمین استانی است که به کنفدراسیون کانادا پیوست. نام این استان به لاتین به معنای اسکاتلند نو می باشد. برنامه مهاجرت استانی نوا اسکوشیا به صورت اکسپرس اینتری انجام می شود. این استان دارای یک میلیون جمعیت می باشد. همچنین شهر هلیفکس مرکز این استان می باشد.

شهر هیلفکس در استان نوااسکاشیا

شهر هیلفکس

استان مانیتوبا

استان مانیتوبا یکی از استان های سرسبز و زیبای کانادا است که آب و هوای آن بسیار نکته جذابی برای مهاجرین به شمار می آید. شهر ونیپک یکی از شهر های بسیار مهم استان مانیتوبا می باشد. این شهر همجنین در بخش های صنعتی، کشاورزی، مالی، ترابری و آموزشی از مراکز مهم کشور کانادا می باشد. مهاجرت به کانادا در استان مانیتوبا از طریق کاری و سرمایه گذاری انجام پذیر خواهد بود.

شهر ونیپک در استان مانیتوبا

شهر ونیپک

استان ساسکاچوان

استان ساسکاچوان همچون استان مانیتوبا بسیار سر سبز بوده و از آب و هوای خوبی برخوردار می باشد. مساحت این استان 650 هزار کیلومتر مربع است که 10 درصد آن را رودخانه ها، دریاچه ها و چشمه های آب شیرین تشکیل می دهند. نیروی متخصص ساسکاچوان از برنامه های مهاجرتی این استان در کشور کانادا می باشد.

استان ساسکاچوان در کانادا

استان ساسکاچوان

استان نیوبرانزویک

این استان جزو چهار استان منطقه آتلانتیک کانادا، با جمعیتی بالغ بر 750 هزار نفر می باشد. بسیاری از مساحت این استان از جنگل ها تشکیل می شود و بسیار سرسبز می باشد. شهر های مهم این استان شامل فردریکتون، سنت جان و منکتان است. شهر فردریکتون با 65 هزار نفر جمعیت، مرکز این استان محسوب می شود. برنامه های کار آفرینی و سرمایه گذاری، از روش های مهاجرتی این استان به کانادا می باشد.

شهر فردریکتون در استان نیوبرانزویک

شهر فردریکتون

استان نیوفاندلند و لابرادور

استان نیوفاندلند و لابرادور از دو بخش جزیره و منطقه تشکیل شده است و به جزیره فاندلند و منطقه لابرادور معروف هستند. مساحت این استان 400 هزار کیلومتر مربع است و جمعیت آن تقریبا 500 هزار نفر می باشد. از شهر های مهم این استان می توان به شهر سنت جان اشاره کرد که مرکز استان نیوفاندلند و لابرادور می باشد.

شهر سنت جان در استان نیوفاندلند و لابرادور

شهر سنت جان

استان پرنس ادوارد

استان پرنس ادوارد از چند جزیره تشکیل شده است و این استان با نام جزیره پرنس ادوار شناخته می شود. از لحاظ جمعیت و مساحت استان پرنس ادوارد کوچک ترین استان کانادا می باشد. مهم ترین شهر این استان شهر شارلوت تاون می باشد.

شهر شارلوت تاون در استان پرنس ادوارد

شهر شارلوت تاون

جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین مجرب موسسه سفیر مهاجر تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *