سرمایه گذاری در کانادا

ثبت شرکت در کانادا

ثبت شرکت در کانادا

کشور کانادا از لحاظ اقتصادی شرایط مناسبی دارد که به همین دلیل هر ساله درخواست های بسیاری از سوی مهاجرین برای کار و سرمایه گذاری به این کشور ارسال می گردد. کشور کانادا دارای بازار آزاد اقتصادی می باشد و دولت این کشور مداخلات کمتری نسبت به کشورهای آمریکایی و اروپایی دارد.

ثبت شرکت در کانادا

یکی از روش های مورد علاقه سرمایه گذاران در کشور کانادا، ثبت شرکت در این کشور می باشد. ثبت شرکت در کانادا به سه روش انجام می پذیرد. این سه روش شامل شرکت مشارکتی، سهامی و شرکت مالکیت انحصاری می باشد که در مطالب ذیل به طور مجزا به آن می پردازیم.

در ابتدای کار در ثبت شرکت می بایست حوزه فعالیت برای دولت کاملا روشن باشد. این شرکت نباید شعبه یا نمایندگی شرکت های دیگر باشد و خود به صورت انحصاری در کانادا فعالیت نماید. ثبت شرکت برای افراد خارجی که می خواهند در زمینه منابع ملی کانادا فعالیت کنند، دارای محدودیت هایی می باشد.

ثبت شرکت در زمینه های تلویزیون، رادیو و ارتباطات جمعی با مالکیت و نظارت دولت انجام می پذیرد. سرمایه گذار می بایست حداقل سرمایه 5 میلیارد دلار کانادا برای سرمایه گذاری داشته باشد و پس از کسب مجوزهای لازم جهت فعالیت، مبلغ 800 هزار دلار به صورت امانت در طول مدت 5 سال به دولت این کشور پرداخت می گردد. مالک شرکت می بایست حداقل 2 سال سابقه مدیریت در شرکت های خصوصی، دولتی و یا سازمان ها را داشته باشد.

مهاجرت از طریق ثبت شرکت

قرارداد ثبت کشور در کانادا

  • ثبت شرکت مشارکتی

ثبت شرکت مشارکتی به این صورت می باشد که دو یا چند فرد می بایست با یکدیگر مشارکت داشته باشند. ثبت این روش به دلیل وجود چند فرد مقداری پیچیده می باشد. سود و زیان در این روش بین افراد تقسیم می گردد.

  • ثبت شرکت سهامی

این نوع ثبت شرکت در کانادا مشابه شرکت های سهامی عام و خاص ایران می باشد که این موضوع بدین معنا می باشد که شرکت سهامی شما، یک شخصیت حقوقی است. ثبت این نوع شرکت مقداری هزینه بر است اما به دلیل مزایای مالیاتی، قوانین حقوقی و کمک دولت، امکان توسعه و پیشرفت زیادی دارد.

  • ثبت شرکت مالکیت انحصاری

در این روش به صورت انحصاری شرکت تحت مالکیت یک شخص حقیقی می باشد. شخص می بایست در این روش یک بیزینس فعال را راه اندازی کند. مالک شرکت مسئول مدیریت بر قراردادها و تعهدات تجاری می باشد و شخص یا سازمانی در آن دخالتی نخواهد داشت. در این روش ممکن است مالیات شما افزایش یابد زیرا درآمد شخصی و درآمد شرکت به هم جمع بسته می شود و تعیین مالیات انجام می شود.

مهاجرت به کشور کانادا دارای پیچیدگی هایی است که فرد متقاضی می بایست دقت لازم در اثنای انجام کار به عمل آورد. در این خصوص می توانید از راهنمایی مشاورین و وکلای مجرب موسسه سفیر مهاجر بهره ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *