تحصیل در روسیه

تحصیل رشته طراحی داخلی در تورنتو

تحصیل رشته طراحی داخلی در تورنتو

در یک دهه گذشته شهر تورنتو، مرکز آنتاریو کانادا، به عنوان یکی از متنوع ترین شهرهای جهان شناخته شده است. این شهر محل زندگی چندین بازیگر، موسیقیدان، هنرمند و سیاستمدار مشهور است. شهر تورنتو می تواند مقصدی هیجان انگیز برای شروع ماجراجویی تحصیلی دانشجویان باشد. شهر تورنتو با داشتن یک جامعه هنری پر جنب و جوش، می تواند مکان ایده آل برای مطالعه  رشته طراحی داخلی باشد. در این مقاله به بیان اطلاعاتی در خصوص تحصیل رشته طراحی داخلی در تورنتو می پردازیم، با ما همراه باشید.

دلایل تحصیل در تورنتو

طبق اعلام مجمع جهانی اقتصاد، شهر تورنتو یکی از بزرگترین شهرهای آمریکای شمالی است و در بین 20 شهر برتر اقتصادی با قدرت در جهان قرار گرفته است. تورنتو این رتبه بندی را بر اساس تولید اقتصادی و نوآوری صنعتی دریافت کرده است. در این شهر فرصت های شغلی بسیار و متنوعی وجود دارد و استاندارد زندگی در سطح بالایی قرار گرفته است. دانشجویانی که تصمیم به تحصیل در شهر تورنتو می گیرند، دنیایی از امکانات مختلف را اعم از هنر، موسیقی، علوم و آموزش کشف می کنند.

دلایل تحصیل رشته طراحی داخلی در تورنتو

در شهری که هنر، طراحی و خلاقیت همه رونق دارد، طراحان داخلی محیط منحصر به فردی پیدا کرده اند که دید و نوآوری آن ها در بازار ملی و جهانی بسیار ارزشمند است.

 • دانشجویانی که دارای مدرک طراحی داخلی در تورنتو هستند، فرصت های شغلی و امیدوار کننده ای در انتظار آن ها است. دانشجویان غالباً در زمینه های طراحی مجموعه فیلم و تئاتر، ساخت مبلمان، تزئینات داخلی و موارد دیگر شغل پیدا می کنند.
 • فارغ التحصیلان رشته طراحی داخلی، فضاهای زیادی را برای ارائه دیدگاه هنری و بینش خلاق خود پیدا خواهند کرد.
 • شهر تورنتو به دلیل داشتن ارتباطات بسیار زیادی با قلمرو هنر و طراحی، باعث گردیده تا دانشجویان طراحی داخلی در این صنعت با  نام های بزرگی در دنیای معماری، تئاتر، هنر و فیلم روبرو شوند.
طراحی داخلی در تورنتو

طراحی داخلی در کشور تورنتو

 سیستم آموزشی دانشگاه های تورنتو

به صورت معمول شیوه تدریس و سیستم آموزشی در شهر تورنتو در مقطع کارشناسی، و در تمام دوره های ارائه شده به صورت بحث آزاد بوده و دانشجویان و اساتید پیوسته در حال تبادل نظرات و بحث و گفتگو می باشند. در مقاطع کارشناسی ارشد، دانشجویان ملزم به ارائه سمینار ها و تحقیقات گسترده هستند. این سمینارها بر پیشرفت و ترقی دانشجویان در دوران تحصبل و همچنین پیدا کردن شغل در آینده کمک شایانی می نماید. لازم به ذکر است، سیستم آموزشی شهر تورنتو به گونه ای طراحی شده است، تا دانشجویانی که امکان شرکت در کلاس ها درس به صورت حضوری را ندارند، از طریق آنلاین و از راه دور امکان تحصیل برای آن ها نیز فراهم شده است.

برترین دانشگاه های رشته طراحلی داخلی در تورنتو

 • دانشکده فیلم تورنتو
 • دانشگاه ریرسون
 • کالج هنر و طراحی انتاریو (OCAD)
 • کالج هامبر
 • انستیتوی فناوری RCC

هزینه اقامت در تورنتو

در حالیکه ونکوور ادعا می کند که پربازدیدترین شهر در سواحل غربی کانادا است، تورنتو پربازدیدترین شهر در سواحل شرقی کانادا است. به گفته واحد اطلاعات اکونومیست، در دسته بندی های ثبات اقتصادی، مراقبت های بهداشتی و آموزش، تورنتو در سطح بسیار بالایی قرار گرفته است.

اگرچه هزینه های مسکن در شهر تورنتو، در مقایسه با سایر شهرهای کانادا گران است، اما تورنتو دارای سیستم ترانزیت گسترده است که قیمت آن نسبتاً ارزان بوده، و تا حدودی هزینه های بالای مسکن را جبران می کند. نرخ اجاره مسکن در شرح تورنتو بدین شرح می باشد:

 • اجاره آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر:2200 CAD
 • اجاره آپارتمان 1 خوابه در خارج شهر: 1800 CAD
 • اجاره آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر: 3500 CAD
 • اجاره آپارتمان 3 خوابه در خارج شهر: 2600 CAD
طراحی داخلی در شهر تورنتو

طراحی داخلی در تورنتو

خوابگاه های دانشجویی در تورنتو

در شهر تورنتو، دانشجویان می تواند از خوابگاه های دانشجویی استفاده نمایند. لازم به ذکر است این خوابگاه دارای ظرفیت محدود بوده و بنا به دارا بودن شرایط خاص به دانشجویان اعطا می شود. هزینه خوابگاه های دانشجویی در 2 دانشگاه در شهر تورنتو عبارت است از:

 • هزینه اجاره یک اتاق تک نفره در ILC، با توجه به متراژ اتاق، بین 13،000 CAD – 14200 CAD در سال متغیر است. و هزینه  اجاره برای یک اتاق دونفره، نیز با توجه به متراژ اتاق، بین 10958 – 11،679 CAD متغیر است.
 • در کالج هامبر، هزینه اتاق های تک نفره 6،071 CAD برای هر سال تحصیلی است، و سوئیت ها برای در حدود 7624 CAD برای هرسال تحصیلی هزینه دارند.

هزینه شهریه دانشجویان طراحی داخلی در تورنتو

یکی از مهم ترین مسائل برای دانشجویان بین المللی هزینه شهریه دانشگاه ها در خارج از کشور می باشد. در لیست زیر هزینه شهریه دانشجویان رشته طراحی داخلی در برخی از دانشگاه های شهر تورنتو نام برده شده است:

 • دانشگاه Ryerson: در سال اول 28000 CAD و برای 3 سال تحصیلی دیگر در حدود 27،600 CAD در سال
 • کالج هامبر: 17،894 CAD در سال

کمک هزینه تحصیلی و بورس های تحصیلی برای دانشجویان طراحی داخلی در تورنتو

طراحان داخلی کانادا (IDC) یک سری بورسیه تحصیلی را برای دانشجویان، کارورزان و متخصصان مجرب ارائه می دهد. از جمله دانشگاه هایی که در شهر تورنتو برای تحصیل در رشته طراحلی داخلی به دانشجویان بورسیه تحصیلی اعطا می نمایند عبارتند از:

 • دانشگاه ریرسون چندین بورسیه تحصیلی دولتی و همچنین بورسیه های خصوصی را ارائه می دهد. دانشجویان می توانند جهت کسب اطلاع از شرایط وجزئیات دریافت این بورسیه های تحصیلی به سایت دانشگاه مراجعه نمایند.
 • دانشکده فیلم تورنتو چندین وام و کمک های مالی برای دانشجویان خود در نظر دارد. با این حال، آنها به ندرت در دسترس دانشجویان بین المللی قرار می گیرند.
 • کالج هامبر انواع بورس های تحصیلی را ارائه می دهد که دانشجویان براساس شایستگی دانشگاهی می توانند آن ها را دریافت نمایند.مؤسسه حقوقی سفیر مهاجر ارائه دهنده خدمات مشاوره در امور پذیرش تحصیلی در دانشگاه های معتبر دنیا و امور کاری و سرمایه گذاری در خدمت شماست. شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر از شرایط سیستم سرمایه گذاری در کانادا، زندگی در کانادا و تحصیل در کانادا با مشاورین مجرب مؤسسه حقوقی سفیر مهاجر تماس حاصل فرمایید. چنانچه تمایل دارید تا شرایط خود را برای مهاجرت مورد سنجش قرار دهید فرم ارزیابی زیر را تکمیل نموده تا مشاورین ما شرایط شما را به صورت کامل مورد بررسی قرار دهند.

سؤالات متداول در خصوص تحصیل رشته طراحی داخلی

 1. مدت زمان رشته طراحی داخلی در کانادا چه مقدار می باشد؟ به صورت معمول رشته طراحی داخلی در کانادا در مقطع کارشناسی 4 سال و در مقطع کارشناسی ارشد 2 سال به طول می انجامد.
 2. بهترین  دانشگاه های طراحی داخلی در کانادا کدام می باشند؟ دانشگاه های ریرسون، دانشگاه مانیتوبا، کالج آلگون، دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن، کالج هامبر از جمله دانشگاه های معتبر رشته طراحی داخلی در کانادا می باشند.
 3. آیا دانشجویان برای تحصیل در رشته طراحلی داخلی در کانادا ملزم به ارائه رزومه کاری می باشند؟ بله، پذیرش در برنامه های طراحی در کانادا رقابتی بوده و دانشجویان با توجه به رزومه و نمونه کارهای خلاقانه و شخصی خود پذیرش می شوند.