زندگی در روسیه

خرید ملک در مسکو

خرید ملک در مسکو

بازار املاک در کشور روسیه از تاریخ نسبتا کوتاهی برخوردار است. زیرا در دوره اتحادیه جماهیر شوروی تمامی املاک متعلق به دولت بود و مردم تنها حق استفاده از آن ها را داشتند. بازار ملک روسیه در سال 1990 یعنی در زمان فروپاشی اتحادیه جماهیر شوروی رونق گرفت. و مردم توانستند اقدام به خصوصی سازی و خرید و فروش ملک نمایند. امروزه بازار ملک در کشور روسیه در حال رونق گرفتن است؛ از همین رو فرصت های بیشماری برای زندگی و سرمایه گذاری به مردم ارائه می شود. در این مقاله به بررسی شرایط خرید ملک در شهر مسکو می پردازیم.

قیمت ملک در مسکو

قیمت ملک در مسکو با روبل محاسبه می گردد. مطابق با آخرین آمار ارائه شده: متوسط قیمت خرید ملک در مرکز شهر مسکو 308.500 روبل در هر متر مربع و 147،000 روبل خارج از مرکز است. به صورت کلی املاک در مرکز شهر مسکو با قیمت بسیار مناسب فروخته می شود و برخی از مناطق حومه شهر که دارای فضای باز و دسترسی به حمل و نقل مناسب است یا قیمت بسیار بالا عرضه می شود. لازم به ذکر است که به دلیل کاهش تورم در روسیه و قیمت مناسب املاک، اکنون بهترین زمان برای خرید ملک محسوب می شود. خریداران علاوه بر پرداخت بهای ملک ملزم به پرداخت هزینه های دیگر می باشند، از جمله: هزینه های اسناد رسمی، هزینه ثبت نام ایالتی و هزینه های بانکی، در صورتی که خریداران با کمک کارگزاران ملک مورد نظر خود را تهیه کنند باید هزینه مربوط به کارگزار را پرداخت نمایند، این هزینه به طور معمول 3% از قیمت ملک، برای ملک های گران و 6% برای ملک های با قیمت پایین است. بیشتر معاملات ملکی در بانک و به صورت نقدی و با واریز کامل وجه انجام می شود.

خرید ملک مدرن در مسکو

خرید خانه مدرن در مسکو

منطقه مناسب در مسکو برای خرید ملک

یکی از اساسی ترین مسائلی که خریداران باید به آن توجه داشته باشند. ترافیک بالایی است که در شهر مسکو وجود دارد، از همین رو خریداران باید به مسائلی از قبیل: مسافت تا مدرسه، محل کار و دسترسی به حمل نقل عمومی توجه نمایند. بسیاری از متقاضیان خرید ملک منطقه the Central Administrative Okrug را انتخاب می نمایند تا به کلیه امکانات رفاهی و مراکز اداری دسترسی داشته باشند.متقاضیان خرید ملک می توانند با کمک نمایندگان فروش املاک از کاملترین و جدید ترین اطلاعات املاک آگاهی کسب کنند. لازم به ذکر است که قوانین مربوط به املاک و مستغلات به طور مداوم در حال تغییر است به همین جهت به خریداران توصیه می گردد تا تاریخچه ملک را به دقت بررسی کنند تا حقوق مالکیت آنان شفاف سازی شود.

املاک در مرکز مسکو

اطراف کرملین و منطقه Okrug همانند مناطق اطراف خیابان Tverskaya با تقاضای بالایی برای فروش  رو به رو است و قیمت برخی از این خانه ها به ازای هر متر مربع بالا تر است. همچنین مناطق Arbat ،Kropotkinskaya ،Smolenskay دارای شرایط مشابه می باشند.

املاک در خارج از مرکز مسکو

اشخاصی که قصد دارند در حاشیه شهر مسکو به خرید ملک بپردازند دارای گزینه های متعددی برای انجام این امر می باشند. بسیاری از خریداران مرفه علاقه مند به خرید ملک در غرب، جنوب غربی و شمال غربی این شهر در مناطقی مانند منطقه سوکول، شوچوکینا، وایکوفسایا و فیلاکوفسکی می باشند. یکی از علل خرید ملک در این مناطق وجود فضای سبز است. از دیگر مناطق خوش آب و هوایی که در نزدیکی مرکز شهر قرار دارد می توان به سادووی کلتسو اشاره کرد که با رشد سرمایه گذاری امروزه به یکی از مناطق مدرن مسکونی تبدبل شده است. برای اشخاصی که به همراه خانواده خود به مسکو نقل مکان می کنند منطقه Kuntsevo/Krylatskoye به دلیل دسترسی به دانشگاه بین المللی و منطقه اکولوژیکی، گزینه بسیار مناسبی یه شمار می آید و همچنین در منطقه شرق و جنوب که صنعتی محسوب می شوند املاک با نرخ پایین وجود دارد.

خرید ملک در مسکو

خرید خانه در مسکو

دفتر اسناد رسمی

مراجعه به دفتر اسناد رسمی به منظور خرید و فروش الزامی نیست اما به طرفین قرارداد توصیه می شود که به دفتر اسناد رسمی مراجعه نمایند. هزینه دفتر اسناد رسمی با توجه به قیمت ملک متغیر است، به عنوان مثال: از نرخ 7.7 درصد برای املاک گران قیمت تا نرخ 1.5 درصد برای املاک ارزان قیمت متغیر است.

اتمام مراحل خرید ملک در روسیه

پس از اتمام مراحل کاغذ باری، مرحله نهایی آغاز می شود، در این مرحله وجوه بانکی واریز شده و قرارداد فروش به امضای طرفین می رسد و این قرارداد برای دولت ارسال می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر از شرایط مهاجرت به روسیه، زندگی در روسیه، کار در روسیه و تحصیل در روسیه، با مشاورین مجرب مؤسسه حقوقی سفیر مهاجر تماس حاصل فرمایید. چنانچه تمایل دارید تا شرایط خود را برای مهاجرت مورد سنجش قرار دهید فرم ارزیابی زیر را تکمیل نموده تا مشاورین ما شرایط شما را به صورت کامل مورد بررسی قرار دهند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *