زندگی در روسیه

بیمه درمانی روسیه

بیمه درمانی روسیه

بیمه درمانی روسیه برای شهروندان روسیه و ساکنانی که تحت پوشش بیمه دولتی می باشند به صورت رایگان است. اما کسانی که شرایط  دریافت بیمه دولتی را ندارند می توانند برای دریافت بیمه خصوصی اقدامات لازم را به عمل آورند. به صورت کلی بیمه و خدمات درمانی پزشکی کشور روسیه با کمبود بودجه مواجه است و این امر موجب می شود که پرونده های پزشکی بیماران به آرامی مورد بررسی قرار گیرد. از همین رو مهاجران اقدام به دریافت بیمه خصوصی یا بین المللی می نمایند تا از استاندارد های درمانی اطمینان لازم را کسب کنند. از بیمه های مشهور در روسیه می توان به بیمه پزشکی اجباری روسیه (OMI) اشاره کرد که بسیاری از خدمات درمانی اساسی را تحت پوشش قرار می دهد.

الزامات دریافت بیمه درمانی روسیه

اتباع خارجی به منظور دریافت ویزای روسیه ملزم به ارائه بیمه درمانی که تحت پوشش دولت روسیه است می باشند، به همین منظور اتباع اتحادیه اروپا که دارای کارت سلامت اروپا (EHIC) هستند، قبل از سفر به روسیه باید خدمات پزشکی قابل استفاده را مورد بررسی قرار داده و سپس اقدام به دریافت ویزا نمایند و اتباع کشور های خارج از اتحادیه اروپا پیش از سفر به روسیه باید به بررسی وجود و یا عدم وجود توافق نامه درمانی میان کشور خود و روسیه بپردازند.

بیمه خدمات درمانی روسیه برای تمامی افرادی که در روسیه دارای حق کار و زندگی می باشند قابل دسترس است و کارفرمایان 2 تا 3 درصد از حقوق کارمندان را به عنوان مالیات تامین اجنماعی و درصدی از آن را به صندوق مراقبت های بهداشتی ملی تخصیص می دهند. اتباع خارجی ملزم به دریافت بیمه پزشکی داوطلبانه (VHI)  می باشند و اغلب این بیمه توسط کارفرما تهیه می شود.

بیمه درمانی کشور روسیه

بیمه درمانی روسیه

ارسال درخواست برای دریافت بیمه پزشکی روسیه

به صورت کلی کارفرمایان مسئول درخواست دریافت بیمه دولتی روسیه می باشند اما متقاضی دریافت این بیمه می تواند با مراجعه به شرکت های بیمه و ارائه گذرنامه و اجازه اقامت؛ اقدام به دریافت بیمه پزشکی روسیه نمایند، متقاضیان دریافت بیمه باید توجه داشته باشند که هنگام ثبت نام؛ کلینیک مناسب را انتخاب کرده و همراه با مترجم روسی برای انجام این امر اقدام نمایند. زیرا اغلب کارمندان با زبان انگلیسی  آشنایی کافی ندارند و از دایره لغات پزشکی روسیه استفاده می کنند.

بیمه درمانی خصوصی روسیه

تمامی افرادی که در کشور روسیه اقامت داند می توانند برای دریافت بیمه درمانی خصوصی روسیه اقدام نمایند. کلینیک های خصوصی بزرگ و مجهزی در سطح شهر های بزرگ وجود دارد که دارای کارمندان و پزشکان انگلیسی زبان می باشند. به صورت کلی طبقه متوسط اتباع روسیه و مهاجرین، اقدام به دریافت این بیمه می نمایند. از مزایای دریافت بیمه خصوصی می توان به: مدت زمان انتظار کوتاه، آسایش بیشتر، استاندارد بالای درمانی و پزشکان انگلیسی زبان اشاره کرد. برخی از ارائه دهندگان بیمه با تعداد محدودی از مراکز درمانی روسیه قراردارد دارند و این بدان معنا است که دارندگان بیمه تنها می توانند به ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی خاص تحت بیمه نامه خود مراجعه نمایند. برخی از ارائه دهندگان خدمات درمانی در روسیه نیاز به مجوز دارند، از همین رو مراجعه کنندگان قبل از دریافت خدمات درمانی ملزم به تماس با شرکت بیمه خود می باشند و در صورتی که شرکت بیمه با کلینیک پزشکی قرارداد مستقیم داشته باشد؛ تنها پرداخت صورت حساب اولیه و مطالبه بازپرداخت آن از بیمه کفایت می کند. لازم به ذکر است که هزینه دریافت بیمه خصوصی با توجه به سابقه پزشکی، میزان پوشش بیمه و منطقه جغرافیایی متغیر است.

از شرکت های بزرگ و مشهوری که اقدام به ارائه بیمه درمانی خصوصی می نمایند، می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

  • Aetna International
  • Allianz Care
  • Cigna Global
خدمات درمانی روسیه

خدمات درمانی کشور روسیه

بیمه های خصوصی، موارد ذیل را تحت پوشش خود قرار می دهند:

  • واکسیناسیون
  • بیمه دندانپزشکی
  • مراقبت از بیماران سرپایی
  • پوشش مادر و نوزاد متولد شده
  • پوشش بیماری هایی که درمان قطعی ندارند
  • مراقبت از بیمارانی که در بیمارستان بستری شده اند
  • انتقال به نزدیکترین مرکز پزشکی خصوصی در صورت عدم مراقبت کافی در محل بستری

بیمه درمانی روسیه برای دانشجویان

دانشجویایی که قصد تحصیل در کشور روسیه را دارند؛ به محض ورود به این کشور باشد باید برای دریافت بیمه خدمات درمانی اقدام نمایند، این بیمه حداقل باید مراقبت های بستری و سرپایی در نزدیکی محل اقامت دانشجو را تحت پوشش خود قرار دهد. دانشجویان می توانند با ارائه شناسه دانشجویی و پاسپورت توسط پزشکان کشور روسیه ویزیت شوند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر از شرایط مهاجرت به روسیه، تحصیل در روسیه و زندگی در روسیه، با مشاورین مجرب موسسه سفیر مهاجر تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *