زندگی در روسیه

برترین شهرهای روسیه

برترین شهرهای روسیه

برای افرادی که قصد دارند در کشور روسیه، خانه ای را اجاره یا خریداری نمایند، شهری که برای زندگی در روسیه، مد نظر قرار داده اند، از اهمیت بسیاری برخوردار است؛ زیرا قیمت مسکن در برترین شهرهای روسیه، بسیار قابل توجه است. در این مقاله، با توضیحی مختصر، درباره شهرهای محبوب و نوظهور روسیه، راهنمای خوبی برای مهاجران است، تا تصمیم بگیرند که در کدام شهر روسیه زندگی نمایند.

شهر مسکو

شهر مسکو، در صدر لیست برترین شهرهای روسیه قرار دارد. مسکو، بیشترین اجتماع مهاجران، در روسیه را دارد؛ زیرا بسیاری از مهاجران در شرکت های بین المللی پایتخت روسیه، مشغول به کار می باشند. هزینه زندگی در شهر مسکو، به نسبت شهرهای دیگر این کشور در سطح بالاتری قرار دارد. در لیست زیر، توضیحات مختصری در رابطه با مناطق مهم شهر مسکو، که مورد علاقه مهاجران است، بیان شده است.

  • Boulevard Ring: مرکزی ترین منطقه مسکو، دارای محلات محبوبی چون Tverskaya، مکان مناسبی برای مهاجران جوان، که می خواهند در مرکز شهر زندگی نمایند؛ و Patriarshiye Prudy، که دارای یک پارک شهری زیبا است. قیمت ملک در این منطقه بالا می باشد.
  • Garden Ring: در همسایگی Arbat، در نزدیکی سفارتخانه های خارجی واقع شده است. این منطقه، از معماری بسیار زیبایی برخوردار است. قیمت ملک در این منطقه نیز گران است. نگارخانه مشهور ترتیاکوف، در این منطقه از شهر مسکو قرار دارد. مغازه ها و کافه های زیادی در دو جاده اصلی این منطقه وجود دارند.
  • Pokrovsky Hills: این منطقه، دورتر از سایر مناطق شهر مسکو است. Pokrovsky Hills، در میان مهاجران از محبوبیت بسیاری برخوردار است. مدرسه مشهور انگلیسی-آمریکایی مسکو، در این منطقه واقع شده است؛ همچنین یکی از مراکز پزشکی اروپا، در این منطقه قرار دارد.
  • Roskina: در حالی که Roskina، در خارج از مرزهای شهر مسکو، واقع شده است، مکانی عالی برای مهاجرانی که در غرب شهر کار می کنند، می باشد؛ مدرسه بین المللی انگلیس، در این منطقه قرار دارد.
مسکو

شهر مسکو

شهر سن پترزبورگ

شهر سن پترزبورگ، دومین شهر بزرگ روسیه، که دارای بیش از پنج میلیون نفر جمعیت است. با وجودی که بازار مسکن در این شهر به اندازه مسکو رونق ندارد، اما قیمت املاک در مرکز شهر سن پترزبورگ نیز گران می باشد؛ کارگران، زندگی در خانه های دهه 1930 و 1950 را در مقایسه با خانه های مدرن، ترجیح می دهند.

مهاجران شاغل در مرکز شهر، در اطراف شهر بهتر می توانند یک ملک را خریداری یا اجاره نمایند؛ اما باید ترافیک در ساعات شلوغی را مد نظر داشته باشند؛ زیرا رفت آمد را دشوار می کند.

سن پترزبورگ

شهر سن پترزبورگ

شهر نیژنی نووگورود

شهر نیژنی نووگورود، در فاصله کمی، در کمتر از 300 مایل به جنوب شرقی مسکو، واقع شده است؛ نیژنی نووگورود، از جمله شهرهای محبوب مهاجران، شهری که به سرعت در حال توسعه است. پنجمین شهر بزرگ روسیه، و دارای چندین صنعت شکوفا می باشد، که مهاجران بسیاری را به خود جلب می کند؛ قیمت املاک در این شهر، به هیچ وجه، تشابهی با شهر مسکو یا سن پترزبورگ ندارد. نیژنی نووگورود، یکی از مراکز اصلی صنعت فناوری اطلاعات، به ویژه توسعه سخت افزار و نرم افزار  است؛ و همچنین دارای یک صنعت رو به رشد ماشین سازی می باشد.

سن پترزبورگ

شهر سن پترزبورگ

شهر یکاترینبورگ

شهر یکاترینبورگ، در شرق کوه های اورال و در نزدیکی مرز آسیا، واقع شده است؛ یکاترینبورگ، اغلب به عنوان اولین پایگاه مرزی آسیا توصیف می شود. محبوبیت این شهر، با منطقه تجاری 5 هکتاری، یکاترینبورگ-سیتی که هم اکنون در سواحل رودخانه ایست، در حال توسعه است، رو به افزایش است. با وجود منابع طبیعی فراوان در این منطقه، صنایع فلزی، محبوبیت زیادی در این شهر دارند. قیمت ملک در این شهر نیز در سطح بالایی قرار دارد؛ اما در مقایسه با پایتخت، سطح قیمت ها پایین تر می باشد.

یکاترینبورگ

شهر یکاترینبورگ

شهر نووسیبیرسک

شهر نووسیبیرسک، آخرین شهر در لیست برترین شهرهای روسیه می باشد؛ نووسیبیرسک، در دل روسیه آسیایی، قرار دارد. این شهر، سومین شهر بزرگ روسیه است و دارای یک بخش پر رونق صنعتی است. فناوری اطلاعات نیز یک صنعت نوظهور، در این شهر است؛  افرادی که علاقمند به مشاغل علمی هستند، در این شهر فرصت های شغلی بسیاری برای آن ها در مراکز تحقیقاتی وجود دارد. این شهر به نسبت شهرهای دیگر روسیه، از جامعه مهاجرتی کوچکتری برخوردار است.

نووسیبیرسک

شهر نووسیبیرسک

مؤسسه حقوقی سفیر مهاجر ارائه دهنده خدمات مشاوره در امور پذیرش تحصیلی در دانشگاه های معتبر دنیا و امور کاری و سرمایه گذاری در خدمت شماست. شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر از شرایط مهاجرت به روسیه، زندگی در روسیه، کار در روسیه و تحصیل در روسیه، با مشاورین مجرب مؤسسه حقوقی سفیر مهاجر تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *