تحصیل در آلمان, تحصیل در اتریش, تحصیل در ایتالیا, تحصیل در سوئد, تحصیل در فرانسه

مهلت ثبت نام دانشگاه های اروپایی در سال 2020

آخرین مهلت ثبت نام دانشگاه های اروپایی

اگر می خواهید تحصیل در دوره های کارشناسی یا کارشناسی ارشد در سال 2020 را در اروپا بگذرانید، ضروری است، که تحقیقات خود را در زمینه مهلت ثبت نام دانشگاه های اروپایی در سال 2020، تکمیل نمایید. در برخی از کشورها، نیاز است درخواست پذیرش خود در دانشگاه ها را، حداکثر 9 ماه قبل از شروع ترم ارائه دهید. در این مقاله اطلاعاتی در رابطه با مهلت ثبت نام دانشگاه های اروپایی در سال 2020، بیان شده است.

چه زمانی مهلت ثبت نام دانشگاه های اروپایی پایان می پذیرد؟

مهلت ثبت نام دانشگاه های اروپایی در سال 2020، در هر کشور با یکدیگر متفاوت است؛ و گاهی اوقات به این بستگی دارند که آیا به ویزای دانشجویی احتیاج دارید یا خیر. برای شروع سال تحصیلی 2020 در پاییز، ممکن است مهلت ثبت نام، در اوایل ماه ژانویه 2020 (سوئد یا فنلاند) تا اواخر ژوئیه 2020 (آلمان) یا حتی ماه اوت یا سپتامبر (اتریش یا لهستان) به پایان برسد.

مهلت درخواست برای ترم پاییز / زمستان سال 2020

در این قسمت، اطلاعاتی در رابطه با آخرین مهلت ثبت نام دانشگاه های اروپایی در سال 2020، بیان شده است. تاریخ های زیر به صورت کلی برای برای ترم پاییز می باشد؛ ترم پاییز، در برخی کشورها به عنوان ترم زمستان شناخته می شود. این تاریخ ها برای اکثر دانشگاه های دولتی در کشور مربوطه اعمال می شود.

کشور آخرین مهلت ثبت نام
اتریش ژوئن تا سپتامبر 2020 (با توجه به هر دانشگاه متفاوت است)
بلژیک 1 ژوئن 2020 (دانشجویان اتحادیه اروپا / EEA)؛ فوریه / مارس (دانشجویان غیر EEA)
جمهوری چک به صورت معمول، در اکثر دانشگاه ها  از ماه فوریه تا آوریل است.
دانمارک 15 مارس 2020 (دوره کارشناسی)؛ مهلت ثبت نام برای دوره های مختلف، متفاوت است.
استونی بین ماه مارس و ماه ژوئن سال 2020؛ مهلت ثبت نام، برای شهروندان غیر EEA معمولاً زودتر می باشد.
فنلاند ژانویه سال 2020 برای اکثر دانشگاه ها
فرانسه بین فوریه و آوریل 2020 برای اکثر دانشگاه ها
آلمان 15 ژوئیه 2020 برای اکثر دانشگاه ها / رشته ها
مجارستان بین فوریه و مه 2020 برای اکثر دانشگاه ها
ایرلند کارشناسی: 1 فوریه 2020 (آنلاین) یا 1 مه 2020 (اشخاصی که با تأخیر ثبت نام کرده اند)؛ کارشناسی ارشد: با توجه به دانشگاه و رشته مورد نظر متفاوت است.
ایتالیا با توجه به دانشگاه متفاوت است؛ اما به طور کلی از ماه مه تا ژوئیه و پیش از این برای دانشجویانی که نیاز به ویزا دارند.
لتونی مه / ژوئن 2020؛ با توجه به دانشگاه متفاوت است.
لیتوانی ژوئن سال 2020
هلند 1 آوریل 2020 یا 1 مه 2020 برای اکثر دانشگاه ها
نروژ 1 دسامبر 2019 برای دانشجویان غیر اروپایی، 1 مارس 2020 برای دانشجویان اتحادیه اروپا / EEA؛ ممکن است برای برخی دانشگاه ها متفاوت باشد.
لهستان با توجه به دانشگاه متفاوت است؛ اما به طور کلی از ژوئیه تا آگوست
اسپانیا با توجه به دانشگاه متفاوت است؛ برخی از اوایل ژانویه، برخی از اواخر ژوئیه
سوئد 15 ژانویه 2020 برای ثبت درخواست، و 1 فوریه 2020 برای ارسال کلیه اسناد
سوئیس با توجه به دانشگاه متفاوت است؛ اما به طور کلی از فوریه تا آوریل، و زودتر برای دانشجویانی که نیاز به ویزا دارند.
بریتانیا با توجه به دانشگاه متفاوت است؛ برخی از برنامه ها را تا تابستان می پذیرند. برخی از دوره های محبوب خیلی زودتر مهلت آن ها پایان می یابد.

برخی از برنامه های مطالعاتی یا برخی دانشگاه های خصوصی ممکن است مهلت ثبت نام آن ها متفاوت از زمان مقرر در جدول بالا باشد؛ بنابراین نیاز است تا در این زمینه تحقیقات کافی به عمل آید، تا دانشجویان با مشکلی رو به رو نگردند.

آخرین مهلت ثبت نام دانشگاه

مهلت ثبت نام در دانشگاه های اروپایی

در هنگام ثبت در دانشگاه ها چه مدارکی مورد نیاز است؟

تاریخ های بسته شدن برنامه در جدول بالا، معمولاً بدان معنی است که تا آن زمان شما باید درخواست کامل خود را ارسال کرده باشید. برای جزئیات بیشتر لازم است با دانشگاه ها تماس بگیرید؛ اما به طور کلی، درخواست تحصیل در دوره کارشناسی یا کارشناسی ارشد به این معنی است که باید مدارک زیر را ارائه دهید:

 • معرفی نامه
 • رزومه تحصیلی
 • اصل یا رونوشت آخرین مقطع تحصیلی
 • اثبات مهارت دانش زبان انگلیسی (آیلتس یا تافل)
 • کپی پاسپورت یا شناسنامه
 • توصیه نامه (گاهی اوقات)
 • انگیزه نامه
 • مستندات لازم برای رشته های خاص

در برخی موارد، برخی از این اسناد را می توان پس از مهلت نهایی ثبت نام ارائه داد؛ حتماً دستورالعمل پذیرش دانشگاه را مطالعه نمایید تا دقیقاً آگاهی کسب کنید، که چه اسنادی را در چه زمانی، لازم است ارائه دهید.

آیا می توان با تأخیر در دانشگاه ها ثبت نام نمود؟

قطعاً توصیه می شود تا آخرین مهلت، ثبت نام رسمی خود را اعمال نمایید؛ و در بعضی موارد، حتی از نظر فنی غیرممکن است که دانشجویان با تأخیر ثبت نام نمایند، زیرا وب سایت های دانشگاه ها بسته می شوند. با این حال، بسیاری از دانشگاه ها در بسیاری از کشورها اجازه ورود به دانشجویانی که با تأخیر ثبت نام نموده اند را می دهند.

در هنگام اتمام مهلت ثبت نام چه اقدامی باید انجام داد؟

حتی اگر فرصت ثبت نام در دانشگاه ها را در مهلت مقرر از دست دهید، همچنان فرصتی برای ثبت نام و پذیرش در دانشگاه ها وجود دارد. اقدامی که لازم است انجام دهید، بدین ترتیب است:

 • وب سایت دانشگاه را بررسی کنید؛ ممکن است اطلاعاتی درباره چگونگی شرایط دانشجویانی که با تأخیر ثبت نام نموده اند، بیابید.
 • با دانشگاه مورد نظرتان تماس برقرار نمایید، یا از طریق پست الکترونیکی، اقدام نمایید، و از آن ها پرس و جو کنید، که آیا ثبت نام با تأخیر دانشجویان را می پذیرند.
 • در زمانی که دانشگاه مورد نظر شما، ثبت نام با تأخیر را پذیرفت، به هیچ عنوان وقت را از دست ندهید و سریعاً مدارک خود را به دانشگاه، ارسال نمایید.

مؤسسه حقوقی سفیر مهاجر ارائه دهنده خدمات مشاوره در امور پذیرش تحصیلی در دانشگاه های معتبر دنیا و امور کاری و سرمایه گذاری در خدمت شماست. جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با مهاجرت و تحصیل در آلمان، تحصیل در فرانسه، تحصیل در ایتالیا، تحصیل در اتریش و تحصیل در سوئد، با مؤسسه حقوقی سفیر مهاجر تماس حاصل فرمایید.

چنانچه تمایل دارید تا شرایط خود را برای مهاجرت مورد سنجش قرار دهید فرم ارزیابی زیر را تکمیل نموده تا مشاورین ما شرایط شما را به صورت کامل مورد بررسی قرار دهند.

4 دیدگاه برای “مهلت ثبت نام دانشگاه های اروپایی در سال 2020

 1. Avatar اسکندر گفت:

  سلام‌ وقت بخیر در مورد دانشگاههای خصوصی بی زحمت توضیح میدین و هزینه های برای یک سال چقد میشه ؟

  1. Avatar رویا طباطبایی گفت:

   سلام میزان شهریه در دانشگاه های خصوصی به مراتب بالاتر از دانشگاه های دولتی می باشد، در این راستا دانشگاه های خصوصی با ارائه امکانات و تسهیلات ویژه برای دانشجویان، این میزان بالا بودن هزینه به نسبت دانشگاه های دولتی را توجیه می نمایند. میزان شهریه دانشگاه های خصوصی در هر کشور متفاوت می باشد. لطفا جهت اطلاعات بیشتر با مشاورین موسسه مهاجرتی سفیر مهاجر تماس حاصل فرمایید.

 2. Avatar مریم گفت:

  سلام ببخشید من تازه شروع به خواندن آیلتس کردم و احتمالا ۶ ماهه امتحانشو بدم میخواستم بدونم برای ترم بهار تا کی وقت دارم مدارکمو برای سوئد ارسال کنم؟؟

  1. Avatar رویا طباطبایی گفت:

   سلام بستگی به ددلاین دانشگاه مورد نظر شما در سوئد دارد. ولی به صورت کلی 3 الی 4 ماه قبل از شروع ترم تحصیلی، مدارک باید ارسال گردد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *