تحصیل در آلمان, تحصیل در اتریش, تحصیل در ایتالیا, تحصیل در سوئد, تحصیل در فرانسه

تحصیل رایگان در اروپا

تحصیل در اروپا

سالانه تعداد دانشجویانی که کشورهای اروپایی را مقصد خود برای ادامه تحصیل انتخاب می نمایند، رو به افزایش است. اروپا، گزینه های تحصیلی مقرون به صرفه ای را برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهد. در بسیاری از کشورها، آموزش برای دانشجویان اروپایی رایگان است؛ حتی کشورهایی وجود دارد که دانشجویان غیر اروپایی نیز، می توانند به صورت رایگان تحصیل نمایند. در این مقاله اطلاعاتی در رابطه تحصیل رایگان در اروپا بیان شده است؛ با مطالعه این مقاله آگاه می شوید، که در کدام کشورها می توان  رایگان یا با میزان شهریه کم تحصیل نمود؛ با ما همراه باشید. جهت کسب اطلاع از مهلت ثبت نام دانشگاه های اروپایی در سال 2020، به مطالعه مقاله مربوطه بپردازید.

میزان شهریه در دانشگاه های اروپایی

در این قسمت از مقاله به بیان میزان شهریه در دانشگاه های اروپایی می پردازیم. لازم به ذکر است میزان شهریه پرداختی دانشجویان با توجه به این که دانشجویان تبعه اتحادیه اروپا باشند و یا غیر اتحادیه اروپا، با یکدیگر متفاوت است. کشورهای اروپایی که در جدول زیر آمده اند، در دانشگاه های دولتی خود میزان شهریه دریافتی آن ها، کم و یا رایگان می باشد.

کشور شهریه دانشجویان دانشجویان EU / EEA (در هر سال) شهریه دانشجویان سایر کشورها (در هر سال)
اتریش رایگان حدود 1500 یورو
دانمارک رایگان 45,000 – 120,000 کرون انمارک

(6,000 – 16,000 یورو)

فنلاند رایگان 5،000 – 20،000 یورو
فرانسه رایگان 2،800 – 3800 یورو
آلمان رایگان رایگان
یونان رایگان حدود 1500 یورو
نروژ رایگان رایگان
سوئد رایگان 80،000 – 200،000 کرون سوئد

(8,300 – 20,800 یورو)

کشور اتریش

شهریه در دانشگاه های دولتی کشور اتریش، برای اروپایی هایی که می خواهند در اتریش تحصیل کنند رایگان است؛ و غیر اروپایی ها سالانه لازم است مبلغ اندکی در حدود 1500 یورو پرداخت نمایند.

اتریش

کشور اتریش

کشور دانمارک

دانمارک، یک کشور محبوب برای دانشجویان اروپایی است؛ زیرا شهریه رایگان را با استانداردهای بالا برای آن ها ارائه می دهد. دانشجویان بین المللی غیر اروپایی در این کشور، سالانه حدود 16000 یورو شهریه پرداخت می نمایند.

کشور دانمارک

کشور دانمارک

کشور فنلاند

از تابستان سال 2017، دانشگاه های فنلاند، از دانشجویان غیر اروپایی شهریه دریافت نمودند. میزان شهریه، توسط دانشگاه ها تعیین می شود؛ و بین 5000 تا 20،000 یورو در سال است. شهروندان اتحادیه اروپا و EEA به صورت رایگان در فنلاند تحصیل می نمایند.

فنلاند

کشور فنلاند

کشور فرانسه

با توجه به آموزش کلاس جهانی و برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد، که به زبان انگلیسی ارائه می شود، کشور فرانسه هر ساله تعداد زیادی از دانشجویان بین المللی را به خود جذب می نماید. گذشته از هزینه ثبت نام بسیار کم این کشور، اکثر دانشگاه های دولتی فرانسه هیچ شهریه ای از دانشجویان اروپایی ها دریافت نمی کنند؛ اما دانشجویان بین المللی سایر کشور سالانه هزینه ای در حدود 2800 یورو برای مقطع کارشناسی و 3800 یورو برای مقطع کارشناسی ارشد، پرداخت می نمایند.

فرانسه

کشور فرانسه

کشور آلمان

کشور آلمان، یکی از محبوب ترین کشورها برای تحصیل دانشجویان بین المللی است. به استثنای چند دانشگاه خصوصی، هزینه تحصیل در آلمان، رایگان می باشد؛ فارغ از آنکه اهل اتحادیه اروپا و یا کشورهای دیگر باشید. تنها هزینه ای که نیاز است در هنگام تحصیل در آلمان پرداخت نمایید هزینه ای تحت عنوان، هزینه ترم اداری است، که مبلغ بسیار اندکی می باشد.

کشور آلمان

کشور آلمان

کشور یونان

کشور یونان نیز، از جمله کشورهایی است که تحصیل دانشجویان اهل اتحادیه اروپا در آن رایگان است. هزینه تحصیل سایر دانشجویان بین المللی در این کشور در حدود 1.500 یورو در سال می باشد. یونان، همراه با هزینه زندگی نسبتاً کم، به یکی از مقرون به صرفه ترین مقصدها برای تحصیل دانشجویان در خارج از کشور تبدیل شده است.

یونان

کشور یونان

کشور نروژ

دانشگاه های نروژ، تحصیلات رایگان را به دانشجویان اروپایی، آسیایی، آفریقایی و هر جای دیگر ارائه می دهند. با این حال، نروژ یکی از گران قیمت ترین کشورها در جهان است؛ بنابراین حتماً هزینه های زندگی در این کشور را با سایر کشورهای اروپایی مقایسه نمایید.

نروژ

کشور نروژ

کشور سوئد

در کشور سوئد نیز، دانشجویان اروپایی می توانند به صورت رایگان تحصیل نمایند. سایر دانشجویان بین المللی هنگام تحصیل در سوئد، همراه با هزینه نسبتاً بالای زندگی در این کشور، باید انتظار پرداخت هزینه های سنگین را داشته باشند.

سوئد

کشور سوئد

مؤسسه حقوقی سفیر مهاجر ارائه دهنده خدمات مشاوره در امور پذیرش تحصیلی در دانشگاه های معتبر دنیا و امور کاری و سرمایه گذاری در خدمت شماست. جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با مهاجرت و تحصیل در آلمان، تحصیل در فرانسه، تحصیل در اتریش و تحصیل در سوئد، با مؤسسه حقوقی سفیر مهاجر تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *