تحصیل در آلمان, تحصیل در اتریش, تحصیل در سوئد, تحصیل در فرانسه

بورسیه های تحصیلی اروپا

تحصیل در اروپا

آیا شما یک دانشجوی بین المللی آینده نگر هستید که قصد تحصیل در اروپا را دارید؟ ممکن است شما شانس دریافت بورسیه های اروپا را داشته باشید. برای دوره های لیسانس، کارشناسی ارشد یا دکترا، گزینه های بسیاری برای دریافت بورسیه تحصیلی، در دسترس است. در این مقاله اطلاعاتی در رابطه با بورسیه های تحصیلی اروپا، در برخی از کشور های اروپایی بیان شده است.

بورسیه های تحصیلی برای تحصیل در اروپا

از طریق سیستم Erasmus، کمیسیون اروپا بودجه ای را برای دانشجویان از سراسر جهان برای تحصیل در هر نقطه از اروپا فراهم می کند. برای جزئیات بیشتر در مورد برنامه های موجود، صفحه بورسیه های رسمی دانشگاه های مختلف را بررسی نمایید.

کشور اتریش

تحصیل در اتریش، مورد علاقه دانشجویان بسیاری از سراسر جهان است. دانشجویان جهت پوشش هزینه های خود در هنگام تحصیل در این کشور در پی اخذ بورسیه های تحصیلی از دانشگاه ها و مؤسسات آموزشی اتریش می باشند. برای اطلاع از بورسیه های تحصیلی کشور اتریش، Grants.at یک پایگاه داده قابل جستجو برای کمک هزینه های تحقیقاتی و بورس های تحصیلی برای تحصیل در خارج از کشور در اتریش ارائه می دهد. یک پایگاه داده رسمی دیگر در کشور اتریش را می توان در Scholarships.at یافت.

اتریش

کشور اتریش

کشور فرانسه

دانشجویان بسیاری جویای تحصیل در فرانسه می باشند. کشور فرانسه، میزان شهریه دانشجویان بین المللی را از پاییز سال 2019 افزایش داد. ممکن است شما بخواهید برای تأمین شهریه یا تأمین هزینه زندگی در فرانسه، کمک مالی دریافت کنید؛ پس لازم است از بورسیه تحصیلی دانشجویان در فرانسه اطلاع کسب نمایید.

وب سایت رسمی CampusBourses، که توسط دولت اداره می شود، بیش از 250 کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان را در اختیار آن ها، قرار می دهد. آن ها می توانند، براساس منطقه و ملیت خود بررسی نمایند، آیا واجد شرایط دریافت بورسیه های تحصیلی در فرانسه می باشند یا خیر. بسیاری از مؤسسات آموزشی فرانسوی، بورسیه تحصیلی خود را، اختصاص به دانشجویان با استعداد می دهند.

فرانسه

کشور فرانسه

کشور آلمان

اگرچه تحصیل در آلمان، بدون پرداخت شهریه در دانشگاه های دولتی، امکان پذیر است، اما ممکن است دانشجویان برای تأمین هزینه های زندگی خود به بورسیه تحصیلی نیاز داشته باشند. سرویس تبادل دانشگاهی آلمان (DAAD) بیش از 200 بورسیه تحصیلی را در بانک اطلاعاتی بورسیه های خود فهرست کرده است. لیست ها شامل جزئیات مربوط به نیازمندی هایی است که دانشجویان لازم است برآورده کنند و از نحوه اعمال آن ها اطلاع کسب نمایند.

آلمان

کشور آلمان

کشور سوئد

تحصیل در سوئد، به دلیل نظام آموزش عالی، ارائه خدمات دانشجویی، شیوه های نوین در تدریس و اجازه کار در حین تحصیل به یکی از مقاصد برتر، برای تحصیل دانشجویان تبدیل شده است. کشور سوئد، یک کشور بسیار محبوب برای دانشجویان بین المللی است، اگرچه میزان هزینه تحصیل در این کشور نسبتاً بالا می باشد؛ به صورت نسبی می توان گفت مقدار هزینه تحصیلی بین 10،000 تا 20،000 یورو در سال است؛ که به این مبلغ هزینه زندگی در سوئد را نیز باید اضافه نمود.

انستیتو های سوئد، بورسیه های تحصیلی را ارائه می دهد، که اغلب مختص منطقه یا کشور مبدا دانشجویان است. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص بورسیه های تحصیلی این مؤسسات، می بایست وب سایت هریک از آن ها به صورت مجزا مورد بررسی قرار گیرد. همچنین بورسیه هایی که مستقیماً توسط دانشگاه ها ارائه شده اند و توسط دفاتر پذیرش آن ها اداره می شوند؛ که در خصوص دانشگاه ها نیز می بایست وب سایت آن ها مورد بررسی قرار بگیرد.

سوئد

کشور سوئد

مؤسسه حقوقی سفیر مهاجر ارائه دهنده خدمات مشاوره در امور پذیرش تحصیلی در دانشگاه های معتبر دنیا و امور کاری و سرمایه گذاری در خدمت شماست. جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با مهاجرت و تحصیل در کشور های اروپایی، با مؤسسه حقوقی سفیر مهاجر تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *