مهاجرت به آلمان

شایع ترین دلایل ریجکت شدن ویزای آلمان

ریجکت شدن ویزای کشور آلمان

کشور آلمان برای صدور ویزا به بیگانگان بسیار سخت گیرانه عمل می کند، درخواست ویزای آلمان، دارای پروسه ای طولانی و خسته کننده است. متقاضیان باید اسناد بی شماری را جمع آوری نموده، و به سفارت ارائه دهند. بعد از ارسال درخواست خود، مدت انتظار طولانی و اضطراب برای شنیدن نتیجه پردازش ویزا وجود دارد. در این مقاله سعی نمودیم شایع ترین دلایل ریجکت شدن ویزای آلمان را بیان نماییم، تا متقاضیان دچار این اشتباهات و در نتیجه با ریجکت شدن درخواست ویزای خود مواجه نگردند، با ما همراه باشید.

مشخص نکردن هدف از سفر به آلمان

این بدان معنی است که متقاضیان نتوانسته اند افسران ویزا را در مورد دلایلی که می خواهند به آلمان سفر نماید متقاعد کنند. دلایل متقاعد نشدن آفیسر بدین شرح می باشد:

  • عدم ارائه کامل مدارک مورد نیاز
  • اسناد ارائه شده از هدف سفر متقاضی پشتیبانی نمی کند.
  • برای متقاضیان که قصد بازدید از خویشاوندان خود را دارند: مدارک ارائه شده رابطه خویشاوندی را اثبات نمی نماید.
  • عدم ارائه بلیط واقعی پرواز، یا برگه رزرو هتل، یا کنسل نمودن آن ها
  • عدم ارائه قرارداد کار معتبر
  • در مدت زمانی که متقاضی قصد اقامت در آلمان را دارد، با مدت زمان مرخصی وی از کار خود، یا زمان مدارس و دانشگاه او، سازگاری نداشته باشد.

ارائه اسناد جعلی به سفارت آلمان

ارائه هرگونه اسناد جعلی به سفارت آلمان، باعث ریجکت شدن درخواست ویزای آلمان متقاضی می شود. اما اگر متقاضی هیچگونه اسناد جعلی ارائه نکرده باشد، اما سفارت بر این باور باشد، متقاضی می تواند درخواست تجدید نظر نماید.

دلایل ریجکت شدن ویزای آلمان

دلایل ریجکت شدن ویزای کشور آلمان

عدم تمکن مالی کافی برای سفر به آلمان

اگر متقاضی ویزای شنگن آلمان هستید، از متقاضی انتظار می رود که اثبات کند، که بودجه لازم را برای تأمین هزینه اقامت و همچنین بازگشت خود را دارد. اگر وی نتواند تمکن مالی خود را اثبات کند، افسران ویزای آلمانی درخواست ویزا وی را رد می کنند. به عنوان مثال، دانشجویان، باید ثابت کنند که حداقل 853 یورو در ماه برای کل مدت اقامت خود دارا می باشند.

عدم ارائه بیمه مسافرتی برای سفر به آلمان

یکی از مهمترین بخش های ارائه درخواست ویزای شنگن آلمان  اخذ بیمه درمانی مسافرتی است. متقاضیان باید در کل مدت اقامت خود، بیمه درمانی مسافرتی را با حداقل پوشش 30،000 یورو دریافت کنند. این بیمه نامه باید تمام کشورهای منطقه شنگن و هزینه‌های پزشکی غیرمترقبه و بازگشت آنها را تحت پوشش خود قرار دهد. در صورت نداشتن بیمه درمانی مسافرتی، درخواست ویزای آلمان رد می شود.

عدم ارائه دعوت نامه یا رزومه به سفارت آلمان

در صورتی متقاضی شخصاً قصد سفر به کشور آلمان را دارد، ملزم به ارائه دعوت نامه از سوی میزبان خود در کشور آلمان می باشد. در این دعوت نامه لازم است مشخصات میزبان، و همچنین اطلاعاتی در خصوص متقاضی درج شده باشد.

علاوه بر ارائه دعوت نامه، متقاضیان لازم است یک رزومه به سفارت ارائه نمایند. محتویات این رزومه نامه، قصد و هدف متقاضی از سفر به آلمان و اطلاعاتی درباره او می باشد. در نتیجه اگر این موارد ارائه نشوند یا ضعیف نوشته شده باشند، می توانند نتیجه درخواست ویزا شما را تحت تأثیر قرار دهند.

متقاضی در شش ماه گذشته 90 روز را در منطقه شنگن سپری کرده است

اگر ویزای شینگن دریافت کنید، نمی توانید بیش از 90 روز در یک دوره 180 روزه در منطقه شنگن بمانید. بنابراین، اگر در 180 روز گذشته 90 روز در هر یک از کشور های منطقه شنگن گذرانده باشید، نمی توانید ویزای دیگری دریافت کنید.

ریجکت شدن ویزای آلمان

ریجکت شدن ویزای کشور آلمان

در سیستم اطلاعات شنگن یک سابقه برای متقاضی وجود داشته باشد

سیستم اطلاعاتی شینگن (SIS) یک سیستم تبادل اطلاعات در اروپا برای امنیت و مدیریت مرزها است. این سیستم اجازه می دهد تا مقامات پلیس یا افسران مهاجرت در پاسگاه های مرزی در منطقه شنگن هشدارهایی درباره افراد تحت تعقیب یا مفقود شده و همچنین اشیاء منتشر کنند. اگر متقاضی دارای سابقه و اخطاری در SIS باشد، نمی تواند ویزای شنگن دریافت کند. به عبارت دیگر، اگر هر کشور عضو منطقه شنگن متقاضی را تهدیدی برای سیاست های عمومی، امنیت داخلی، بهداشت عمومی تلقی کند، درخواست ویزای وی رد می شود.

عدم توانایی متقاضی در متقاعد کردن آفیسر برای ترک آلمان پس از اتمام مدت ویزا

در هنگام درخواست ویزای آلمان، باید اثبات نمایید که پس از انقضای ویزا، قصد ترک منطقه شنگن را دارید. اگر سفارت یا کارمندان کنسولگری فکر کنند شما قصد بازگشت به کشور خود را ندارید، از ارائه ویزا به شما امتناع می ورزند. آنها می توانند با بررسی عوامل زیر قضاوت کنند که آیا احتمال برگشت شما به وجود دارد یا خیر:

  • وجود قرارداد کاری
  • روابط و تعهدات خانوادگی
  • وضعیت اقتصادی شما
  • هرگونه تغییر در وضعیت شخصی شما قبل از درخواست ویزا

گذرنامه نامعتبر

هنگامی که درخواست ویزای شنگن می کنید، باید از مدت زمانی که قصد ورود به منطقه شنگن را دارید، گذرنامه شما حداقل تا شش ماه دیگر اعتبار داشته باشد. همچنین گذرنامه حداقل دو صفحه خالی داشته باشد. اگر گذرنامه شما این شرایط را نداشته، درخواست ویزای شما رد می شود. علاوه بر این، اگر گذرنامه آسیب دیده، پاره شده و یا صفحات از بین رفته باشد، درخواست ویزای آلمان ریجکت خواهد شد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر، از شرایط مهاجرت به آلمان، زندگی در آلمان و تحصیل در آلمان، با مشاورین مجرب مؤسسه حقوقی سفیر مهاجر تماس حاصل فرمایید. چنانچه تمایل دارید تا شرایط خود را برای مهاجرت مورد سنجش قرار دهید فرم ارزیابی زیر را تکمیل نموده تا مشاورین ما شرایط شما را به صورت کامل مورد بررسی قرار دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *