مهاجرت به کانادا

اکسپرس انتری

اکسپرس انتری

کانادا کشور پهناوری می باشد که به دلیل وضعیت مناسب اقلیمی و اقتصادی و سطح بالای رفاه و امنیت، کانون توجه مهاجرین در سرتاسر دنیا قرار گرفته است، به همین جهت دولت کانادا سیاست های متعددی؛ از جمله برنامه اکسپرس انتری را برای پذیرش مهاجرین اتخاذ کرده است. لازم به ذکر است که یکی از مزایای مهاجرت کاری به کانادا اخذ اقامت دائم به همراه خانواده از جمله همسر و فرزندان می باشد.

اکسپرس انتری کانادا

یکی از مناسب ترین برنامه هایی که برای ارائه درخواست ویزای کار و مهاجرت به کانادا در نظر گرفته شده است Express Entry یا به اختصار EE می باشد که از ابتدای سال 2015 برای مهاجرت و اخذ اقامت دائم در کانادا این شیوه راه اندازی شده است. اداره مهاجرت کانادا هر چند ماه یک بار شرایط و امتیاز های لازم برای کسب اقامت دائم کانادا از طریق اکسپرس انتری را اعلام  می نماید و در صورتی که متقاضیان؛ واجد حداقل شرایط باشند و امتیاز لازم را کسب نمایند می توانند از طریق یکی از برنامه های اکسپرس انتری یا همان سیستم امتیاز بندی، برای مهاجرت به کانادا اقدام نمایند.

مهاجرت به کشور کانادا از طریق برنامه اکسپرس انتری از طریق 4 روش زیر انجام می پذیرد:

اکسپرس انتری کانادا

سیستم اکسپرس انتری کانادا

پروسه انجام اکسپرس اینتری

اشخاصی که قصد دارند از روش اکسپرس انتری کانادا به این کشور مهاجرت نمایند، ملزم به انجام برخی از مراحل می باشند، مراحل انجام پروسه اکسپرس انتری کانادا به شرح زیر است:

 • در ابتدا متقاضیان برنامه اکسپرس اینتری اقدام به ایجاد پروفایل و درج اطلاعات ازجمله: اطلاعات شخصی، تحصیلات، تجربه کاری، سطح زبان انگلیسی/ فرانسوی و موارد دیگر برای تقاضای اخذ اقامت دائم می نمایند نکته بسیار مهمی که باید مد نظر قرار داده شود وارد کردن اطلاعات صحیح و کامل است، چنانچه مدارک به صورت ناقص یا غیر واقعی ارسال شود منجر به ریجکت شدن پرونده می شود.
 • افرادی که بتوانند 67 امتیاز از 100 امتیاز را کسب کنند، پس از احراز صلاحیت، مجوز ورود به Pool اکسپرس انتری برای شرکت در برنامه مهاجرتی را دریافت می کنند.
 •  در این مرحله، حداقل امتیاز در هر دوره مشخص میشود و چنانچه افراد واجد صلاحیت بتوانند امتیاز مورد نظر یا بالاتر از حد مشخص شده را را کسب کنند دعوتنامه از دولت کانادا دریافت خواهد کرد.
  (اگر امتیاز افراد در هر دوره به حداقل قبولی نرسد پروفایل آن ها به مدت 12 ماه در سیستم باقی می ماند و در هر دوره اداره مهاجرت کانادا آن را بازبینی و امتیاز را مجدد بررسی کرده و اگر به حداقل قبولی برسد اقدام به صدور دعوت نامه میکند)
 • پس از انتخاب متقاضیان بر اساس سیستم امتیاز بندی و دریافت دعوتنامه از سوی اداره مهاجرت کانادا برای اخذ اقامت دائم، کاندیدای منتخب ظرف مدت 90 روز مهلت دارند تا درخواست اقامت خود را به صورت آنلاین ثبت کند.
 • اداره مهاجرت کانادا در صورتی که مدارک تکمیل باشد ظرف مدت 6 ماه پرونده را بررسی و اقدام به صدور ویزا می کند.

معیار های لازم برای سیستم اکسپرس انتری

معیار های لازم جهت کسب امتیاز در برنامه اکسپری انتری کانادا شامل عوامل متعددی می باشد اما از مهم ترین و اصلی ترین شرایطی که متقاضیان باید واجد آن ها باشند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 •  سن
 •  سطح تحصیلات
 • پیشنهاد کاری از کارفرمای کانادایی
 •  سابقه کار با بیمه و مرتبط با رشته تحصیلی
 •  دانش زبان انگلیسی و فرانسوی (حداقل آیلتس 6)
 • رزومه همسر، از جمله (تحصیلات، سابقه کار، دانش زبان)

مؤسسه حقوقی سفیر مهاجر ارائه دهنده خدمات مشاوره در امور پذیرش تحصیلی در دانشگاه های معتبر دنیا و امور کاری و سرمایه گذاری در خدمت شماست. شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر از شرایط سیستم سرمایه گذاری در کانادا، زندگی در کانادا و تحصیل در کانادا، با مشاورین مجرب مؤسسه حقوقی سفیر مهاجر تماس حاصل فرمایید. چنانچه تمایل دارید تا شرایط خود را برای مهاجرت مورد سنجش قرار دهید فرم ارزیابی زیر را تکمیل نموده تا مشاورین ما شرایط شما را به صورت کامل مورد بررسی قرار دهند.

 

 

4 دیدگاه برای “اکسپرس انتری

 1. Avatar سبزی پور گفت:

  سلام من 40 ساله هستم دارای مدرک فوق لیسانس در حوزه مکانیک، همچنین نمره آیتلس بنده 6 می باشد و مجرد هستم. آیا امکان مهاجرت ازطریق اکسپرس انتری برای من وجود دارد؟

  1. Avatar ملیکا معراجی گفت:

   سلام. برای مهاجرت از روش اکسپرس انتری کانادا فاکتور های متعددی در نظر گرفته می شود و هر استان شرایط مختص به خود را دارد. لطفا با موسسه حقوقی سفیر مهاجر تماس بگیرید تا مشاورین ما علاوه بر مدارکی که ذکر کردید؛ با توجه به سابقه کار و دیگر مدارک حرفه ای که کسب کردید شرایطتون را مورد بررسی قرار دهند.

 2. Avatar صمدی گفت:

  سلام و درود
  من 43 سال دارم، آیا در امتیاز بندی اکسپرس انتری شانسی برای من وجود دارد؟

  1. Avatar ملیکا معراجی گفت:

   با سلام
   برای انجام پروسه اکسپرس انتری معیار های دیگری هم وجود دارد که کارشناسان باید بررسی کنند اما از لحظ سن امتیاز کمی کسب می کنید اما اگز رزومه قوی داشته باشید این قضیه مورد پوشش قرار می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *