مهاجرت به کانادا

مهاجرت نیروی فنی کانادا

مهاجرت نیروی فنی کانادا

کشور کانادا با مساحت ۹٫۹۸ میلیون کیلومتر مربع، در شمال قاره آمریکا شمالی واقع شده است و به عنوان دومین کشور پهناور جهان شناخته می شود. کانادا از ده استان و سه قلمرو تشکیل شده است و حکومت آن پارلمانی فدرال، دموکراسی و یک پادشاهی مشروطه است و در حال حاضر ملکه الیزابت رئیس کشور است. کشور کانادا برای پذیرش مهاجرین سیاست های گوناگونی را اتخاذ کرده است که یکی از این روش ها مهاجرت نیروی فنی کانادا (FSTC) نام دارد که  از طریق سیستم امتیاز بندی انجام می شود.

نیروی فنی کانادا Canada Federal Skilled Trades Class

متقاضیان واجد شرایطی که دارای مهارت و تجربه مورد نیاز کانادا می باشند، ابتدا باید اطلاعات خود را در بانک اکسپرس انتری به صورت آنلاین وارد کرده و پس از این مرحله، پرونده ی آن ها برای مهاجرت از روش نیروی فنی کانادا مورد بررسی قرار می گیرد. برنامه مهاجرت نیروی فنی کانادا به افرادی که دارای پیشنهاد شغلی معتبر در مشاغل تخصصی دارند، اجازه می دهد تا برای اخذ اقامت دائم کانادا در هر استان یا قلمرو کانادا (به استثناء استان کبک) اقدام نمایند.

معیار های لازم برای مهاجرت نیروی فنی کانادا عبارتند از:

  • دارا بودن پیشنهاد شغلی از سوی حداکثر دو کارفرمای کانادایی، حداقل به مدت یک سال و یا داشتن مدرک فنی استانی در جهت تایید صلاحیت شخص برای انجام برخی از مشاغل فنی
  • داشتن مدرک زبان معتبر در مهارت های: خواندن، نوشتن، صحبت کردن و شنیداری
  • داشتن حداقل دو سال سابقه ی کار تمام وقت در مشاغل فنی، حداکثر تا 5 سال قبل از اقدام برای اپلای، که نشان دهنده ی توانایی و مهارت فرد متقاضی باشد.

مشاغل مورد نیاز NOC

دسته بندی NOC بر اساس مشاغل مورد نیاز نیروی فنی کانادا

طبقه بندی ملی مشاغل کانادا (National Occupational Classification (NOC؛ متناسب با استاندارد های ملی می باشد، که مشاغل بازار کار کانادا را دسته بندی کرده و به آن ها کد اختصصاص می دهد، این طبقه بندی در دو جلد نشریه دولت کانادا به چاپ رسیده است و 923 شغل مجزا را بر اساس آموزش، نگرش، علاقه، فعالیت های فیزیکی، وظایف و سایر معیارها؛ توصیف و طبقه بندی کرده است.

مطابق با طبقه بندی ملی مشاغل کانادا؛ گروه های زیر واجد شرایط  برنامه نیروی فنی کانادا می باشند:

  • گروه اصلی 72: صنایع برق، صنعتی، ساخت و ساز
  • گروه اصلی 73: تعمیر، نگهداری و بهره برداری از تجهیزات
  • گروه اصلی 82: سرپرستان در مشاغل فنی، منابع طبیعی، کشاورزی و مشاغل وابسته
  • گروه اصلی 92: سرپرستان تولید و کنترل مرکزی
  • گروه اصلی 632: سرآشپز، آشپز
  • گروه اصلی 633: قصابان، نانوایان

برنامه نیروی فنی و دسته بندی مشاغل از طریق یک سیستم مهاجرتی منحصر به فرد بررسی می شوند و متقاضیان برنامه مهاجرت نیروی فنی کانادا، می توانند از این روش برای تمامی استان ها (به استثتاء استان کبک) اقدام نمایند.

برنامه اکسپرس انتری نیروی فنی و حرفه ای کانادا

یکی از سه برنامه ای که توسط سیستم اکسپرس انتری کانادا طراحی شده است برنامه مهاجرت نیروی فنی کانادا نام دارد. این برنامه به نیرو های فنی این امکان را می دهد تا در صورت وجود سابقه کار در مشاغل فنی، برای اخذ اقامت دائم کانادا از طریق سیستم اکسپرس اینتری کانادا اقدام نمایند. برای شروع این فرآیند فرد متقاضی باید اقدام به ایجاد پروفایل در بانک اکسپرس انتری نماید تا در سیستم امتیاز بندی جامع (CRS)  رتبه بندی شود و پس از پرونده آن ها در کنار دیگر متقاضیان مورد بررسی قرار میگیرد.

مؤسسه حقوقی سفیر مهاجر ارائه دهنده خدمات مشاوره در امور پذیرش تحصیلی در دانشگاه های معتبر دنیا و امور کاری و سرمایه گذاری در خدمت شماست. شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر از شرایط سیستم سرمایه گذاری در کانادا، زندگی در کانادا و تحصیل در کانادا، با مشاورین مجرب مؤسسه حقوقی سفیر مهاجر تماس حاصل فرمایید. چنانچه تمایل دارید تا شرایط خود را برای مهاجرت مورد سنجش قرار دهید فرم ارزیابی زیر را تکمیل نموده تا مشاورین ما شرایط شما را به صورت کامل مورد بررسی قرار دهند.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *