تحصیل در آذربایجان

مدرسه آکسفورد باکو

مدرسه آکسفورد باکو

مدرسه بین المللی آکسفورد باکو در سال 1998 در شهر باکو تاسیس شد و امروزه به عنوان یکی از معتبر ترین مدارس بین المللی در آذربایجان شناخته می شود که همواره در پی افزایش امکانات و فرصت های آموزشی برای دانش آموزان می باشد و دوره های آموزشی را برای سنین 3 تا 18 سال ارائه می دهد. لازم به ذکر است که دانش آموزانی که در مدسه آکسفورد باکو مشغول به تحصیل هستند آینده درخشانی را در معتبر ترین دانشگاه های جهان برای خود رقم می زنند.

مدرسه بین المللی آکسفورد باکو

در مدرسه آکسفورد باکو دانش آموزان بین المللی و آذربایجانی بسیاری، با هدف تحصیل در دانشگاه های معتبر اروپایی و آمریکایی مشغول به تحصیل هستند. مدرسه بین المللی آکسفورد تحت نظر کمبریج اداره می گردد و مقاطع تحصیلی را برای سنین زیر ارائه می دهد:

 • دوره پیش دبستانی (3 تا 5 سال)
 • دوره ابتدایی کمبریج (5 تا 11 سال)
 • دوره متوسطه اول (11 تا 14 سال)
 • دوره متوسطه دوم (14 تا 16 سال)
 • دوره پیش دانشگاهی (16 تا 18 سال)

دوره پیش دبستانی مدرسه آکسفورد باکو

دوره پیش دبستانی در مدرسه آکسفورد باکو به 3 سطح تقسیم می شود، دوره مهدکودک (3-4 سال)، دوره اول (4-5 سال) و دوره دوم (5-6 سال). هر کلاس دارای 1 معلم است و در طول روز یک دستیار تمام وقت در تدریس کودکان کمک می کند. کودکان در این دوره مطابق با استاندارد های بین المللی آموزش می بینند و بر رشد اجتماعی، شخصیتی و عاطفی تمرکز می شود. همچنین در این دوره به کودکان دروس ریاضی، زبان و خلاقیت آموزش داده می شود و مهارت های مختلف در قالب آهنگ و بازی به کودکان ارائه می شود. این امر موجب می گردد که کودکان برای دوره دبستان اشتیاق مضاعف داشته باشند. به صورت کلی می توان گفت که تمرکز این دوره بر روی رشد اجتماعی، عاطفی و اعتماد به نفش کودکان است.

دوره ابتدایی مدرسه آکسفورد باکو

مقطع ابتدایی در مدرسه آکسفور باکو از پایه اول تا پنجم است و هر پایه دارای 3 کلاس است و ظرفیت هر کلاس 20 نفر می باشد. همچنین این مدرسه مجهز به کلاس های بزرگ، استودیوهای مجهز به هنر، اتاق کامپیوتر، تئاتر، کتابخانه، سالن بدنسازی، سالن های رقص، استخر و غیره می باشد. همچنین کودکان می توانند علاوه بر یادگیری دروس اصلی در کلاس های موسیقی، هنر، رقص و زبان شرکت کنند. یکی از اهداف اصلی مدرسه آکسفورد باکو پرورش دانش آموزان مولد، دلسوز با ارزش های اخلاقی صحیح و توانمند سازی خصوصیات شخصی است.

دانش آموزان مدرسه آکسفورد باکو

دانش آموزان مدرسه آکسفورد باکو در اردو

دوره متوسطه اول مدرسه آکسفورد باکو

این دوره از سال ششم تا هشتم است و به عنوان پلی میان دوره دبستان و دبیرستان تلقی می شود که مطابق با استاندارد های بین المللی طراحی شده است. کلیه مسئولین مدرسه آکسفورد باکو با ایجاد یک محیط امن، منظم و قابل اعتماد به موفقیت و رشد دانش آموزان کمک می نمایند. همچنین دانش آموزان علاوه بر دروس اصلی، می توانند یکی از فعالیت های ورزشی، موسیقی، هنری و خلاقانه را انتخاب نمایند یا یکی از زبان های آذری، روسی، آلمانی، فرانسوی و یا اسپانیایی را فرا گیرند.

دوره متوسطه دوم مدرسه آکسفورد باکو

در این دوره مدرسه آکسفورد باکو طیف وسیعی از دوره ها را به دانش آموزان ارائه می دهد و پیشرفت و موفقیت آنان کمک می نماید. این دوره از اهمیت ویژه ای برخوردار است و دانش آموزان برای تحصیل در دانشگاه های معتبر اروپایی و آمریکایی آماده می گردند و همچنین دانش آموزان می توانند در دوره های هنر، ورزش و غیره شرکت نمایند.

دوره پیش دانشگاهی مدرسه آکسفورد باکو

در این دوره مدرسه آکسفورد باکو با توجه به علایق و نقاط قوت دانش آموزان آنان را برای تحصیل و ورود به بازار کار آماده می سازد. اکثر دانش آموزان پس از اتمام این دوره برای اخذ پذیرش از کالج ها و دانشگاه های معتبر اقدام می نمایند. مدرسه آکسفورد باکو در این زمینه به دانش آموزان مشاوره های لازم را می دهد و به رشد و پیشرفت تحصیلی آنان کمک می نماید. در در این مقطع مدرسه آکسفورد باکو دانش آموزان را با مشاغل نو ظهور آشنا می سازد و آنان را ترغیب می کند تا اهداف شغلی مناسب را انتخاب نمایند.

شرایط ثبت نام در مدرسه آکسفورد باکو

دانش آموزانی که قصد تحصیل در مدرسه آکسفورد باکو را دارند، در صورت قبولی در آزمون ورودی زبان انگلیسی و ریاضی؛ واجد شرایط تحصیل در مدرسه آکسفورد باکو می گردند. والدین پس از قبولی در آزمون ورودی ملزم به ارائه مدارک ذیل در راستای دریافت پذیرش از مدرسه آکسفورد باکو می باشند:

 • آدرس
 •  عکس رنگی
 • سوابق تحصیلی
 • کپی شناسنامه
 • گواهی پزشکی
 • کپی گذرنامه کودک
کتابخانه مدرسه آکسفورد باکو

دانش آموزان ابتدایی در کتابخانه مدرسه آکسفورد باکو

زبان آموزش در مدرسه آکسفورد باکو

مدرسه آکسفورد باکو یکی از مدارس معتبر چند زبانه در آذربایجان است. زبان آموزش در مدرسه آکسفورد باکو تا سال دهم انگلیسی، آذربایجانی و روسی است و در سال پنجم دانش آموزان یکی از زبان های فرانسوی، آلمانی یا اسپانیایی را به انتخاب خود به منظور آموزش انتخاب می نمایند.

کتابخانه مدرسه آکسفورد باکو

مدرسه آکسفورد باکو دارای 2 کتابخانه اختصاصی است که یکی از آن ها متعلق به مدرسه ابتدایی و دیگری برای مدرسه متوسطه است. به دلیل اهمیت ارتقاء سطح علمی دانش آموزان، وجود کتابخانه معتبر از اهمیت به سزایی برخوردار است و مدرسه آکسفورد باکو هر ساله اقدام به تمدید کتاب ها می نماید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر از شرایط مهاجرت به آذربایجان، تحصیل در آذربایجان و اخذ پذیرش از دانشگاه های برتر آذربایجان با مشاورین مجرب مؤسسه حقوقی سفیر مهاجر تماس حاصل فرمایید. چنانچه قصد دارید تا شرایط خود را برای مهاجرت مورد سنجش قرار دهید فرم ارزیابی زیر را تکمیل کرده تا مشاورین ما شرایط شما را به صورت کامل مورد بررسی قرار دهند.

 

سوالات متداول مدرسه آکسفورد باکو

1- آیا مدرسه آکسفورد باکو دارای اعتبار بین المللی است؟

بله، مدرسه آکسفورد باکو دارای اعتبار بین المللی است است و دانش آموزان را برای تحصیل در دانشگاه های معتبر جهان آماده می سازد.

2- آیا مدرسه آکسفورد باکو آزمون ورودی دارد؟

بله، مدرسه آکسفورد باکو آزمونی در زمینه ریاضی و زبان دارد.

3- زبان آموزش در مدرسه آکسفورد باکو چیست؟

مدرسه آکسفورد باکو یکی از مدارس معتبر چند زبانه در آذربایجان است. زبان آموزش در مدرسه آکسفورد باکو تا سال دهم انگلیسی، آذربایجانی و روسی است.

4- آیا مدرسه آکسفورد باکو دوره پیش دبستانی ارائه می دهند؟

بله، مدرسه آکسفورد باکو دوره های آموزشی را برای سنین 3 تا 18 سال ارائه می دهد.

5- آیا استفاده از یونیفرم در مدرسه آکسفورد باکو الزامی است؟

بله، استفاده از یونیفرم در مدرسه آکسفورد باکو الزامی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *