تحصیل در استرالیا

پذیرش تحصیلی از دانشگاه کراس جنوبی

دانشگاه کراس جنوبی

دانشگاه کراس جنوبی (SCU) یک دانشگاه دولتی در استرالیا، واقع در ایالت نیو ساث ولز می باشد. این دانشگاه از سال 1970 شروع به فعالیت نمود. دانشگاه کراس جنوبی در میان 100 دانشگاه برتر جهان، بر طبق رتبه بندی دانشگاه های جهانی آموزش عالی تایمز رتبه بندی، قرار گرفته است. سالانه دانشجویان بسیاری از بیش از 80 کشور در سراسر جهان برای تحصیل در مقاطع تحصیلی مختلف به سوی این دانشگاه جذب می شوند. در این مقاله به بیان نحوه دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه کراس جنوبی می پردازیم، با ما همراه باشید.

دانشکده های دانشگاه کراس جنوبی

دانشگاه کراس جنوبی یک دانشگاه ایده آل برای تحصیل می باشد. برنامه های تحصیلی بی شماری در مقاطع مختلف، در این دانشگاه ارائه می شود. بیش از 16000 دانشجو در دانشگاه کراس جنوبی مشغول به تحصیل می باشند. دانشگاه کراس جنوبی، یکی از مراکز تحقیقاتی پیشرفته است و دارای پردیس‌های متعددی است. پردیس اصلی دانشگاه کراس جنوبی، در شهر لیزمور واقع شده است. دانشگاه کراس جنوبی دارای 6 دانشکده می باشد که عباتند از:

 • دانشکده هنر و علوم اجتماعی
 • دانشکده بازرگانی و گردشگری
 • دانشکده آموزش و پرورش
 • دانشکده مهندسی، علوم و محیط زیست
 • دانشکده بهداشت و علوم انسانی
 • دانشکده حقوق و عدالت
دانشگاه کراس جنوبی

دانشجویی در محوطه دانشگاه کراس جنوبی

شرایط و مراحل دریافت پذیرش از دانشگاه کراس جنوبی

دانشجویان برای دریافت ویزای 500 استرالیا؛ ویزای دانشجویی، در ابتدا نیاز است از دانشگاه مورد نظرشان پذیرش دریافت نمایند. حال برای طی نمودن مراحل دریافت پذیرش از دانشگاه های استرالیا لازم است با شرایط و الزامات خاص، دانشگاهی که مد نظر داریم آشنا شویم. دانشجویانی که مایل به تحصیل در دانشگاه کراس جنوبی هستند، برای دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه کراس جنوبی، در ابتدا می بایست مدارک لازم را جهت دریافت پذیرش، به دانشگاه ارائه نمایند. این مدارک با توجه به مقطع و رشته تحصیلی دانشجویان متفاوت است. در ادامه به بیان مدارک لازم جهت دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه گراس جنوبی، می پردازیم:

شرایط پذیرش تحصیلی مقطع کارشناسی دانشگاه کراس جنوبی

 • مدرک دیپلم و ریز نمرات
 • مدرک foundation ( دوره 1 ساله پیش نیاز جهت ورود به دانشگاه های استرالیا)

لازم به ذکر است دانشجویانی که حداقل به مدت 1 سال در مقطع کارشناسی در یک دانشگاه معتبر تحصیل کرده باشند و سپس قصد تحصیل در دانشگاه کراس جنوبی کرده باشند دیگر نیازی به گذراندن دوره foundation، برای ورود به دانشگاه های استرالیا نداشته و مستقیماً می توانند وارد دانشگاه شوند.

شرایط پذیرش تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه کراس جنوبی

 • مدرک کارشناسی و ریز نمرات
 • برآورد کردن حداقل شرط معدل مورد نیاز با توجه به رشته تحصیلی
 • در صورت نیاز ارائه رزومه و انگیزه نامه
 • در صورت نیاز شرکت در مصاحبه
دانشگاه کراس جنوبی

تحصیل در دانشگاه کراس جنوبی

مدرک زبان برای پذیرش در دانشگاه کراس جنوبی

دانشجویانی که متقاضی تحصیل در دانشگاه کراس جنوبی استرالیا می‌باشند، لازم است مهارت زبان انگلیسی خود را اثبات نمایند. شرایط زبان انگلیسی مورد نیاز دانشجویان برای دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه کراس جنوبی با توجه به هر مقطع تحصیلی متفاوت است. در ادامه به بیان مدرک زبان لازم در دو دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد می پردازیم:

 • دوره کارشناسی: حداقل آیتلس 6 (در برخی از رشته ها مامایی، پرستاری آیتلس 7 نیاز است.)
 • دوره کارشناسی ارشد: حداقل آیتلس 6.5

شهریه داشگاه کراس جنوبی

دانشجویان بین المللی در دانشگاه کراس جنوبی، با توجه به مقطع، رشته تحصیلی و واحدهای ثبت نام شده شهریه متغیری پرداخت می نمایند. به صورت تقریبی می توان بیان نمود میانگین شهریه دانشگاه کراس جنوبی، برای دانشجویان بین المللی در حدود 26.800 – 32.400 دلار استرالیا است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر از شرایط تحصیل در استرالیا و یا زندگی در استرالیا، با مشاورین مجرب مؤسسه حقوقی سفیر مهاجر تماس حاصل فرمایید. چنانچه تمایل دارید تا شرایط خود را برای مهاجرت مورد سنجش قرار دهید فرم ارزیابی زیر را تکمیل نموده تا مشاورین ما شرایط شما را به صورت کامل مورد بررسی قرار دهند.

سؤالات متداول در خصوص دانشگاه کراس جنوبی

 1. مدرک زبان آیلتس مورد نیاز در دانشگاه کراس جنوبی می تواند مدرک جنرال باشد؟ خیر، برای ثبت نام دانشجویان بین المللی در دانشگاه کراس جنوبی، صرفا مدرک زبان آیلتس به صورت آکادمیک، مورد قبول می باشد.
 2. آیا در دانشگاه کراس جنوبی، خوابگاه هایی جهت اسکان دانشجویان، در نظر گرفته شده است؟ بله، دانشگاه کراس جنوبی گزینه های اقامتی زیادی را برای دانشجویان فراهم آورده است، که به طور عمده به دو گروه خوابگاه های داخل پردیس و خوابگاه های خارج از پردیس تقسیم بندی می شوند.
 3. آیا دانشجویان در هنگام تحصیل در دانشگاه کراس جنوبی می توان به کار دانشجویی مشغول شوند؟ بله. هر دانشجو در استرالیا، حین تحصیل می تواند به میزان ساعات محدود در طول هفته و به صورت نا محدود در آخر هفته مشغول به کار شود.
 4. آیا در دانشگاه کراس جنوبی، دانشجویان بین المللی می توانند از بورسیه تحصیلی استفاده نمایند؟ خیر، دانشگاه دانشگاه کراس جنوبی، بورسیه کامل یا کمک هزینه تحصیلی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به دانشجویان تعلق نمی گیرد، و تنها تعداد محدودی کمک هزینه تحصیلی برای پروژه های تحقیقاتی به دانشجویان بین المللی ارائه می گردد.
 5. آیا دانشگاه کراس جنوبی جزء دانشگاه های مورد تأیید ایران است؟ بله دانشگاه کراس جنوبی، در لیست دانشگاه های مورد تأیید وزارت علوم ایران و دانشگاه های مورد تأیید وزارت بهداشت ایران قرار گرفته است.
 6. هزینه تحصیل در استرالیا چه مقدار می باشد؟ هزینه تحصیل در استرالیا به عوامل متعددی بستگی دارد از جمله: دانشگاه، شهر محل اقامت، دوره و مقطع تحصیلی. اما به صورت تقریبی شهریه یک سال تحصیل در این کشور، 27000 AUD است. برای دوره کارشناسی، شهریه بین 15000 تا 33000 AUD در سال متغیر است، در حالی که برای دوره کارشناسی ارشد و دکتری، شهریه بین 14000 تا 37،000 AUD در سال است.
 7. تمکن مالی دانشجویان جهت تحصیل در استرالیا چه مقدار می باشد؟ دانشجویان به منظور تحصیل در استرالیا، ملزم به اثبات تمکن مالی خود در مدت زمان تحصیل در استرالیا می باشند. تمکن مالی دانشجویان مبلغ 62222 AUD در سال است، که شامل شهریه، هزینه سفر و هزینه های زندگی در استرالیا است.
 8. آیا دانشجویان به منظور تحصیل در استرالیا، ملزم به دریافت بیمه درمانی می باشند؟ بله، به عنوان یک دانشجوی بین المللی در استرالیا، شما باید بیمه درمانی را قبل از سفر به این کشور ترتیب دهید. برای پوشش خدمات بهداشتی دانشجویی در خارج از کشور، OSHC که بیمه پزشکی و بیمارستانی در استرالیا ارائه می دهد، درخواست کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *