مهاجرت یک فرایند پیچیده و مهم است که تصمیمات اولیه درباره آن در آینده افراد بسیار سرنوشت ساز خواهد بود. راههای مختلف مهاجرت از قبیل مهاجرت کاری و یا تحصیلی و همچنین نحوه ورود به کشورهای مختلف برای اشخاص مختلف متفاوت است، زیرا شرایط خاصی ممکن است برای مهاجرت موفق یک فرد نیاز باشد که در فرد دیگر متفاوت است. توصیه اکید این است که علاوه بر تحقیق و تفحص در مورد مقصد متعالی خود از خرد جمعی بوسیله مشورت نیز بهره بجوئید. موسسه سفیر مهاجر مفتخر است تا با پشتوانه تجربه سالیان و صدها پرونده موفق راه گشای شما در امر مهاجرت باشد.

بله. عموما داشتن مدرک زبان تافل یا آیلتس برای ورود به کشور کانادا از شرایط لازم برای هر فرد محسوب می گردد.

مهاجرت در هر سنی امکان پذیر است و الزاما شرایط سنی خاصی ندارد. به عنوان مثال شخصی ممکن است کودک خود را در کشور دیگری بدنیا بیاورد که معمولا بسته به قوانین کشورها نوزاد تازه متولد شده ممکن است بتواند تابعیت آن کشور را دریافت نماید. تاجران و سرمایه گذاران معمولا از سنین میانسالی مهاجرت می نمایند و دانشجویان و دانش آموزان از سنین نوجوانی و جوانی. ممکن است کسی بدلایل کاری و یا ازدواج مهاجرت نماید. با مشاورین موسسه سفیر مهاجر در تماس باشید تا برای داشتن یک مهاجرت موفق در هر سنی برای شما دورنما و نقشه راه مخصوص شما را مهیا نمایند.

در واقع دانشجویان بین المللی در کشورهای دیگر تحصیلات کاملا رایگان نمی توانند داشته باشند. اما در برخی کشورها مانند فرانسه و آلمان با دانستن زبان بومی آن کشور می توانید تا حد زیادی هزینه های تحصیلتان را کاهش دهید. برخی کشورها مانند ایتالیا نیز امکانات بورسیه برای دانشجویان بین المللی در نظر می گیرند.

برای اخذ اقامت دائم می بایست پروسه طولانی طی نمایید. با داشتن انواع ویزاهای تحصیلی و ویزاهای کاری می توانید اقامت موقت بگیرید. و پس از آن با توجه به نوع ویزا، کشور مقصد و قوانین آن کشور می توانید نسبت به اخذ اقامت دائم اقدام کنید.

در حالت کلی کارت آبی اروپا و بخصوص آلمان مربوط به افراد با سابقه کاری و متخصص می باشد. این افراد با داشتن مستندات می توانند با یک ویزای موقت کاری وارد اروپا شده و پس از تثبیت شغل مورد نظر اقدام به دریافت کارت آبی اروپا نمایند.

برای اخذ بورسیه در دانشگاه ها آیتم اصلی که می بایست مورد توجه قرار بگیرد، معدل دیپلم شماست نه نوع دیپلم. و همینطور نمراتی که در طول تحصیل در دانشگاه مورد نظر کسب می نمایید.

کار دانشجویی در همه کشور ها اصولا مشاغل پاره وقت و غیر رسمی است که در برخی کشورها حداکثر تا 60% هزینه های ساده زندگی دانشجویی را پوشش می دهد.

مدارک تحصیلی تمامی موسسات آموزش عالی در جهان برای ادامه تحصیل و همچنین اشتغال معتبر است. اما تایید نبودن مدارک برخی دانشگاه های کشور های دیگر از نظر وزارتخانه ایران، به این معنی است که دانشجویان پس از فارغ التحصیلی مدرکشان در ایران ارزیابی شده و در این راستا ممکن است نیاز به گذراندن واحدهایی اضافه و یا شرکت در آزمونی متناسب با رشته فارغ التحصیلی داشته باشند.

هر فردی برای ادامه تحصیل در دانشگاه می بایست 12 سال تحصیلی را گذرانده باشد، بنابراین گذراندن پیش دانشگاهی و یا سال دوازدهم الزامی می باشد. در عین حال برخی دانشگاه هادر معدود کشورها به صورت مشروط دانشجو می پذیرند تا قبل از کورس اصلی یک دوره یکساله کالج را در دانشگاه بگذرانند.

افراد متقاضی تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد می توانند تا 32 سالگی اقدام نمایند. اما برای افرادی که سابقه کار رسمی تا قبل از این سن دارند، میزان سابقه کار از سن آنها کم می شود. و یک مزیت محسوب می گردد.

برخی از کشورها مانند کانادا مدارک تحصیلی فرد را مورد ارزیابی قرار داده و در صورت تایید، متقاضی می تواند از دانشگاه مورد نظر پذیرش بگیرد. چندین موسسه ارزیابی مدارک با توجه به رشته تحصیلی مورد نظر وجود دارند.

برای تحصیل خارج از ایران برخی رشته ها به زبان انگلیسی و برخی دیگر به زبان بومی آن کشور ارائه می شود. که در هر دو صورت دانشجو می بایست به زبان مسلط باشد. حال برخی دانشگاه ها در لیست شرایط پذیرش دانشجو مدرک زبان مورد نظر را نیز طلب می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *