کشور ترکیه با 90 میلیون جمعیت در همسایگی ایران واقع شده است. دانشگاههای بسیاری در ترکیه مشغول فعالیت بوده و هرساله از سرتاسر جهان پذیرای دانشجویان بین المللی هستند. هر دانشجو می تواند به دو زبان ترکی و انگلیسی تحصیل داشته باشد. در این راستا تحصیل در بهترین دانشگاههای ترکیه می تواند از اهداف هر دانشجوی ایرانی باشد.

برای تحصیل در هر دانشگاهی در ترکیه لزوما می بایست شرایط مورد نظر و اعلام شده از طرف دانشگاه را داشته باشید. یکی از ملزومات تحصیل در ترکیه و در دانشگاه های دولتی و معتبر ترکیه کسب نمره قبولی در آزمونهای ورودی دانشگاه، یوس YOS و SAT می باشد. بدین منظور موسسه حقوقی بین الملل سفیر مهاجر برگزاری کلاسهای آمادگی در آزمون یوس را در راس برنامه های خود قرار داده است.

چرا آزمون یوس YÖS

همانطور که مستحضر هستید در سالهای اخیر در کشورمان، ایران، ورود به دانشگاه های معتبر با رتبه بالا بخصوص در رشته های علوم پزشکی و علوم مهندسی بسیار سخت تر شده است. ازین رو بسیاری از دانش آموزان کوشا و باهوش در صدد تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور بر می آیند. یکی از کشورهای کاندید برای تحصیل در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی کشور ترکیه است. از مزایای تحصیل در ترکیه عدم نیاز به ویزا برای ایرانیان، داشتن مرز مشترک با ایران و اعتبار بالای دانشگاه های ترکیه در جهان می باشد.

یکی از پر طرفدارترین آزمون های ورودی دانشگاه های کشور ترکیه آزمون یوس YÖS می باشد. هر دانشجویی که در کشور ترکیه قصد ادامه تحصیل در هر رشته دلخواه را داشته باشد حداقل برای یک بار این آزمون را تجربه می کند.

دانشجویان عزیز، شما جهت کسب رتبه های برتر در کنکور ترکیه نیاز به آمادگی برای شرکت در این آزمون را دارید. از آنجاییکه ظرفیت پذیرش دانشجویان بین المللی در هر کشوری محدود می باشد، موسسه سفیر مهاجر با برگزاری کلاسهای آمادگی آزمون یوس YÖS شما را برای نشستن روی نیمکت بهترین دانشگاه های ترکیه آماده می کند.

جزئیات آزمون یوس

آزمون یوس YÖS در ترکیه آزمون مختص دانشجوهای خارجی برای ورود به دانشگاه می باشد. این آزمون از دو بخش تشکیل شده است.

  • ریاضیات

که شامل هندسه و کل شاخه های ریاضی می شود.

  • هوش

منظور از هوش، هوش تحلیلی بر پایه ریاضیات می باشد. در حقیقت سوالات بخش هوش بر پایه تفکر منطقی است.

در ترکیه هر دانشگاهی به طور مجزا آزمون یوس را برگزار می نماید. و به این ترتیب تعداد سوالات آزمون یوس اصولا بستگی به دانشگاه درخواستی دارد. در حالت کلی آزمون یوس شامل 80-100 سوال می شود. و زمان پاسخگویی به هر سوال به طور متوسط 1.5 دقیقه است.

شرایط ثبت نام در آزمون یوس

برای ثبت نام آزمون یوس می بایست به سایت هر دانشگاه مراجعه کنید. با داشتن ایمیل و آپلود کردن مدارک مورد نیاز و همچنین داشتن کارت اعتباری جهت پرداخت هزینه ثبت نام، می توانید ثبت نام را انجام دهید. به این منظور وکلای موسسه ما- موسسه سفیر مهاجر می توانند به شما راهنمایی لازم را ارائه دهند.

توجه داشته باشید که زمان آزمون یوس معمولا در فصل بهار است. و زمان ثبت نام آزمون حداکثر تا اسفند ماه هر سال می باشد.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در آزمون

هنگام ثبت نام آنلاین اسکن مدارک زیر را می بایست آپلود کنید.

  • پاسپورت
  • مدارک تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی و ترجمه رسمی آن
  • فیش پرداختی بابت آزمون

مبلغ پرداختی با توجه به دانشگاه و حوزه امتحانی متفاوت است.

کلاسهای آمادگی آزمون یوس در ایران

شما می توانید قبل از رفتن به ترکیه و پرداخت هزینه های اضافی، اینجا در کشور خود، خود را برای آزمون آماده نمایید.

کلاسهای آمادگی آزمون یوس به دو صورت خصوصی و عمومی برگزار می گردد.

می توانید در کنار شرکت در کلاسهای آمادگی، از جزوه های کمک آموزشی و جزوه های تستی آزمون یوس نیز بهره مند شوید.

چارت آموزشی کلاسهای آمادگی آزمون یوس

کلاسهای آمادگی آزمون یوس در ایران و توسط موسسه ای معتبر برگزار می گردد. کلاسها هرساله از شهریور ماه شروع شده و تا فروردین ماه ادامه می یابد. مدت دوره کلاسها 420 ساعت طی مدت زمان 7 ماه می باشد.

این دوره شامل مشاوره تخصصی، تهیه کتب، نمونه سوالات آزمون، آزمون های آزمایشی، ثبت نام در آزمون اصلی و یک تور یکماهه به ترکیه در انتهای دوره جهت آماده سازی  دانشجویان با فضای آکادمیک می باشد.

مدارک لازم جهت ثبت نام در دوره های آمادگی آزمون یوس

دانشجویان عزیز لطفا برای ثبت نام در دوره های آمادگی آزمون یوس، مدارک زیر را همراه داشته باشید.

  • کپی آخرین مدرک تحصیلی
  • عکس پرسنلی
  • کپی کارت ملی

ظرفیت پذیرش دانشگاههای ترکیه از دانشجویان خارجی در حدود 10% از ظرفیت کل است. با توجه به این امر پیشنهاد می کنیم برای قبولی در دانشگاه در ترکیه با ما تماس بگیرید. شرکت در کلاسهای آمادگی آزمون راه شما را برای ورود به دانشگاه ترکیه هموار می کند. در مورد نحوه ثبت نام در کلاس با مشاورین موسسه سفیر مهاجر تماس گرفته و از راهنمایی ایشان استفاده نمایید.