آزمون های زبان

آزمون پی تی ای PTE

آزمون PTE

آزمون PTE وابسته به موسسه زبان انگلیسی پیرسون، نوعی آزمون زبان انگلیسی محسوب می گردد. این آزمون می تواند جایگزین خوبی برای آزمون های آیلتس و یا تافل باشد. آزمون PTE، آزمون آنلاین است. داوطلب در زمان مشخصی از طریق سیستم کامپیوتر و اینترنت پر سرعت می تواند به طور همزمان با داوطلبان دیگر در تمام دنیا، به سوالات پاسخ دهد.

ساختار آزمون پی تی ای استرالیا

آزمون پی تی ای همانند آزمونهای تافل و آیلتس شامل چهار بخش زیر است:

 • speaking
 • listening
 • writing
 • reading

گفتاری speaking

داوطلبان عزیز در بخش گفتاری دقت نمایید که تلفظ لغات و حتی لهجه شما نیز سنجیده می گردد. بنابراین سعی کنید که در این زمینه نیز با دقت صحبت کنید.

شنیداری listening

شاید بتوان گفت ساده ترین قسمت این آزمون بخش شنیداری است. بخش شنیداری به صورت پرسش از داوطلب و جواب کتبی وی انجام می گردد. تقریبا یک ساعت از زمان آزمون به این بخش اختصاص دارد.

نوشتاری writing

در آزمون پی تی ای بخش نوشتن و صحبت کردن مکمل هم هستند. و به طور معمول همزمان با هم پاسخ داده می شود.

خواندن reading

این بخش از آزمون حدود نیم ساعت زمان می برد. بخش خواندن بیشتر به صورت پر کردن جای خالی و یا پیدا کردن جوابهای صحیح می باشد.

اطلاعات PTE

اطلاعات آزمون PTE

موارد پراهمیت در آزمون PTE

برای شرکت در آزمون پی تی ای شما عزیزان نیاز به دانستن اطلاعات زیر دارید:

 • تعداد و مدت آزمون

داوطلبان در این آزمون تعداد 20 تست را در مدت زمان تقریبی 3 ساعت می بایست جواب دهند. در این اثنا حدود 10 دقیقه استراحت در نظر گرفته شده است.

 • آزمون آزمایشی

برای افرادی که با سبک آزمون PTE آشنایی ندارند، تسهیلاتی فراهم شده است. آنها می توانند یک آزمون آزمایشی شبیه سازی شده را قبل از آزمون اصلی امتحان کنند.

 • نتیجه آزمون

می دانیم که آزمون PTE به صورت آنلاین برگزار شده و نتایج این آزمون توسط سیستم هوش مصنوعی بررسی می گردد. بنابراین نتیجه این آزمون به طور تقریبی بین دو تا 7 روز اعلام می گردد.

 • اعتبار آزمون

بین سه آزمون آیلتس و تافل و PTE در کشور استرالیا، اعتبار آزمون پی تی ای از بقیه بیشتر است. در عین حال برای کشورهای کانادا و آمریکا آزمون PTE اعتبار پایین تری دارد.

ماکزیمم نمره آزمون PTE موسسه پیرسون 90 می باشد. نمره حداقل 62 در این آزمون معادل با آیتلس6.5 است. کسب این نمره برای اخذ پذیرش از دانشگاه ها و یا اداره مهاجرت استرالیا برای اخذ ویزای دانشجویی استرالیا الزامی می باشد.

داوطلبان ایرانی برای شرکت در این آزمون، به ناچار می بایستی از طریق کشورهای همسایه مثل ترکیه، کشورهای عربی، آذربایجان اقدام نمایند.

آزمون PTE پی تی ای برای مهاجرت به کشور استرالیا آزمون مهمی محسوب می گردد. به این ترتیب پیشنهاد می کنیم با مشاورین متخصص موسسه حقوقی سفیر مهاجر تماس بگیرید. و از جزییات دقیق تر این آزمون آگاه شوید.

4 دیدگاه برای “آزمون پی تی ای PTE

 1. Avatar یوسف فرهیخته گفت:

  سلام من قصد دارم از طریق سیستم اکسپرس انتری برای مهاجرت به کانادا اقدام کنم. آیا مدرک زبان PTE در سیستم اکسپرس انتری کانادا مورد قبول قرار می گیرد؟

  1. Avatar ملیکا معراجی گفت:

   سلام خدمت شما دوست عزیز. خیر مدرک زبان PTE در سیستم امتیاز بندی کشور کانادا مورد قبول واقع نمی شود.

 2. Avatar ALIREZA گفت:

  سلام ازمون PTE از ایتلس راحتره؟ یعنی راحتر میشه مدرکشو گرفت؟

  1. Avatar رویا طباطبایی گفت:

   سلام ههردو آزمون PTE وآیتلس، تقریبا مشابه یکدیگر هستند و در هر دو آزمون چهار اسکیل مورد ارزیابی قرار می گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *